Author Topic: Knihovna na editaci PE souborů  (Read 509 times)

Kockatá hlava

  • Junior Member
  • ***
  • Posts: 134
  • n00b
    • x86asm.net
Knihovna na editaci PE souborů
« on: January 19, 2019, 03:19:22 PM »
Teď pro změnu hledám nějakou knihovnu na editaci PE souborů. Potřebuju přidat sekce, zvětšit existující sekce, přepočítat relokace atd. Nepotřebuju, aby tam byl disassembler. Ta knihovna by měla být open source (ale nutně nemusí) a může být napsaná v C++, C# nebo python.

Našel jsem třeba PE Bliss, nemáte s tím někdo zkušenost? Je tam hromada samples. Pokud to fakt funguje, tak to vypadá slušně.

Hlavně mi nepište, že si tu knihovnu mám napsat sám :)

pr0p4g4nd4

  • [SCF]
  • Senior Member
  • ****
  • Posts: 429
Re: Knihovna na editaci PE souborů
« Reply #1 on: January 21, 2019, 03:46:21 PM »
Teď pro změnu hledám nějakou knihovnu na editaci PE souborů. Potřebuju přidat sekce, zvětšit existující sekce, přepočítat relokace atd. Nepotřebuju, aby tam byl disassembler. Ta knihovna by měla být open source (ale nutně nemusí) a může být napsaná v C++, C# nebo python.

Našel jsem třeba PE Bliss, nemáte s tím někdo zkušenost? Je tam hromada samples. Pokud to fakt funguje, tak to vypadá slušně.

Hlavně mi nepište, že si tu knihovnu mám napsat sám :)
naco robit nieco co uz niekto iny urobil. 8) nieco som pozeral, a dosiel som k tomu, ze kniznice nie su a tym padom ani src nie su (a ked uz boli, tak tam neboli vsetky features ake chces ty, vzdy len nejake zakladne citanie PE a pod.).

jedine co som nasiel je pelib.com, a aj to len predchodca toho PE Bliss (ak som to dobre pochopil), takze to bude viacmenej to iste.
Aký je rozdiel medzi mladým a starým chlapom?
Mladému behá piča po rozume, starému po byte...

Kto robí je robot, kto koktá je.. koktavý!

RubberDuck

  • Trial Member
  • **
  • Posts: 74
    • sec-cave.cz
Re: Knihovna na editaci PE souborů
« Reply #2 on: January 22, 2019, 11:17:54 AM »
Můžu ti to napsat v C. Kdysi jsem to totiž už psal a jediná věc, která mi tam chybí (nepotřeboval jsem ji) je výpočet relokací :)

Kockatá hlava

  • Junior Member
  • ***
  • Posts: 134
  • n00b
    • x86asm.net
Re: Knihovna na editaci PE souborů
« Reply #3 on: January 22, 2019, 09:00:46 PM »
Díky za nabídku, bohužel to potřebuju hned... napíšeš to a odladíš do konce týdne? ;)

Přepočítávání relokací bude potřeba až později.