Author Topic: Unpack 01 - UPX->[SOLVED]  (Read 699 times)

Master

  • [t4C]newbie child
  • VIP
  • *****
  • Posts: 615
Unpack 01 - UPX->[SOLVED]
« on: April 08, 2007, 07:37:22 PM »
PACKER: UPX 1.93 beta
PARAMETRY: -9 --skip-loadcfg

Tak zdravím.Vitam vas na prvnim unpack cme v nasi skolce.Doufam,ze ste si aspon lehce zkouseli nahravani pres BB flashback.Vim,ze u toho packeru to nebude moc uzitecne,ale byl bych rad,kdyby se tu ty videa objevovaly,aby ste si na to postupne zvykali.
Pokud mozno,delejte veskere unpacky pomoci debugeru a ne zpetnych utilit jako v tomto pripade,i kdyz samozrejme,i to se pocita.Tak tedy:

Code: [Select]

http://www.unpackschool.free-site-host.com/UnpackingSchool/UPX/TARGET/notepadexe
http://www.unpackschool.free-site-host.com/UnpackingSchool/UPX/TARGET/info


V infu je to same,co v zadani.Popripade si to sosnete primo z ftp pomoci loginu v pravidlech.

Enjoy it  ;)

Z!L0G80

  • -=[t4C]=-
  • Senior Member
  • ****
  • Posts: 280
Re: Unpack 01 - UPX
« Reply #1 on: April 09, 2007, 04:51:05 AM »
upx -d notepad.exe no tohle snad nemyslis vazne  :D kdyz uz tak modifikovany upx se znicenyma udajema aby neslo upx -d pouzit no pak se da pouzit upxrip  :confused:  jako sorry ale na tohle video delat nehodlam :rolleyes:
-= SmrT SiGNaTuRaM !!! =-

Master

  • [t4C]newbie child
  • VIP
  • *****
  • Posts: 615
Re: Unpack 01 - UPX
« Reply #2 on: April 09, 2007, 07:37:45 AM »
Vsak sem rikal,u tohodle targetu snad ani neni potreba.Ale co tak zkusit udelat unpack v ollym,vim si,ce ze to otazka +-10 vterin,ale mohlo by se to ukazat ;)
Pokud to nikdo nezmakne,tak to jeste udelam ja :)

eraser

  • repe cmpsb
  • Senior Member
  • ****
  • Posts: 268
  • Kill malware!
Re: Unpack 01 - UPX
« Reply #3 on: April 11, 2007, 05:06:57 PM »
No, mám to ručne unpacknuté... pou?il som OllyDbg, Dump, ImpREC a na zmen?enie LordPE. Ak to niekto ofajčil kraj?ie, tak napí?te ako. Ak rozchodím to softík, tak spravím video.

Inak, nechcel by niekto naprogramovať unpacker?  :)
th3 r341 f4!1ur3 !5 wh3n y0u d0n't 134rn 4nyth!n6 fr0m 4ny 6!v3n 5!tu4t!0n
the real failure is when you don't learn anything from any given situation

Master

  • [t4C]newbie child
  • VIP
  • *****
  • Posts: 615
Re: Unpack 01 - UPX
« Reply #4 on: April 11, 2007, 07:28:32 PM »
chtelo by to scriptik :) ale zatim nemam paru,jak se delaj...

eraser

  • repe cmpsb
  • Senior Member
  • ****
  • Posts: 268
  • Kill malware!
Re: Unpack 01 - UPX
« Reply #5 on: April 12, 2007, 08:17:38 AM »
Ja mám od Hypna zdroják, ktorý tento celý proces spraví automaticky. ?koda, ?e na konci e?te ten súbor neoptimalizuje, ale to u? je len malá chybička krásy. Jo a ten source robil nejaký Bratalarm.
th3 r341 f4!1ur3 !5 wh3n y0u d0n't 134rn 4nyth!n6 fr0m 4ny 6!v3n 5!tu4t!0n
the real failure is when you don't learn anything from any given situation

llAmElliK

  • [TiME4CRiME]
  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Posts: 960
Re: Unpack 01 - UPX
« Reply #6 on: April 12, 2007, 03:30:41 PM »
1 - k tomuto packeru neni treba impREC (v ollym zatrhni Rebuild IAT)
2 - na co unpacker - bohate staci script , upx -d , nebo jakykoliv generic unpacker (PEiD , PETools apod)
3 - co se tyce "optimalizace kodu" povetsinou jsou v haji "resource" - pak staci pouzit Resource Fixer.

Ale jak rika Z!80 - existuje nekolik "vychytavek" jako UPX Scrambler (nekolik druhu) ktery dokazou generic unpack trochu ztizit..
UPX neni primarne tvoren jako "ochrana" softwaru , ale jako kompresor (o tom vypovida i to ze samotny nastroj umi i nasledny unpack) - pokud chci aplikaci alespon trochu chranit pred "kazdym" stouralem a hodne ji zmensit pouzivam FSG.
TiME AND CRiME ARE ETERNAL-REVERSE ENGINEERiNG iS MODERN PHiLOSOPHY AND iSN'T CRiME
[TiME4CRiME]

eraser

  • repe cmpsb
  • Senior Member
  • ****
  • Posts: 268
  • Kill malware!
Re: Unpack 01 - UPX
« Reply #7 on: April 12, 2007, 06:42:29 PM »
1. Skú?al som, nefungovalo mi, neviem prečo... preto ten ImpREC.
2. To je jasné, ale ide o pokročilej?ie techniky programovania, tak?e na ?kodu veci to nie je, tak?e kto je borec v ASM, mohol by sa zabaviť. :) Ono upx -d, ak ide, je jednoznačne najlep?í, preto?e vráti pôvodný stav 1:1.
3. Toto mi nie je jasné, resp. nenarazil som na to. Mohol by si to viacej opísať?

Čo sa týka vychytávok, tak pokiaľ viem, modifikovaný UPX je pou?itý na Anti Victim. Ručná úprava je v?ak otázkou pár minút, resp. podľa toho, kto vie ako rýchlo klikať my?ou ;) a na konci nasleduje upx -d.
th3 r341 f4!1ur3 !5 wh3n y0u d0n't 134rn 4nyth!n6 fr0m 4ny 6!v3n 5!tu4t!0n
the real failure is when you don't learn anything from any given situation

llAmElliK

  • [TiME4CRiME]
  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Posts: 960
Re: Unpack 01 - UPX
« Reply #8 on: April 12, 2007, 06:58:28 PM »
Quote from: eraser
3. Toto mi nie je jasné, resp. nenarazil som na to. Mohol by si to viacej opísať?

No - staci kdyz si zkusis unpack otevrit trebas v resource tuneru ci hackeru pak to uvidis - neni to pokazde ale stava se to.
TiME AND CRiME ARE ETERNAL-REVERSE ENGINEERiNG iS MODERN PHiLOSOPHY AND iSN'T CRiME
[TiME4CRiME]

eraser

  • repe cmpsb
  • Senior Member
  • ****
  • Posts: 268
  • Kill malware!
Re: Unpack 01 - UPX
« Reply #9 on: April 12, 2007, 09:04:07 PM »
No, mám to nahrané... e?te by sa patril krátky popis, ale mo?no sa na neho vyka?lem. Uploadnem to cez víkend, keď budem doma, lebo z práce dačo dávať na ftp... som rád, ?e mi ide aspoň sosanie.

Tro?ku som sa ofajčil a nahrával to vo vysokom rozlí?ení, tak?e som to musel zmr?tiť, čo malo za následok men?iu deformáciu, no je to stále celkom dobre čitateľné, navy?e sa to zmestí do malého okna.
th3 r341 f4!1ur3 !5 wh3n y0u d0n't 134rn 4nyth!n6 fr0m 4ny 6!v3n 5!tu4t!0n
the real failure is when you don't learn anything from any given situation

Master

  • [t4C]newbie child
  • VIP
  • *****
  • Posts: 615
Re: Unpack 01 - UPX
« Reply #10 on: April 13, 2007, 05:57:39 AM »
Zas koukej,pokud to nema ve vysledku nejakou extra velikost,tak to nemusis orezavat.
Jinak dneska taky nahraju svuj postup a nahodim to na ftp.A vecer sem hodim asi dalsi unpackme.

eraser

  • repe cmpsb
  • Senior Member
  • ****
  • Posts: 268
  • Kill malware!
Re: Unpack 01 - UPX
« Reply #11 on: April 13, 2007, 07:20:49 PM »
solution [4,45 MB]:
Code: [Select]

http://www.unpackschool.free-site-host.com/UnpackingSchool/UPX/solutions/eraser/t4c-unpack01-upx-solution-zip
th3 r341 f4!1ur3 !5 wh3n y0u d0n't 134rn 4nyth!n6 fr0m 4ny 6!v3n 5!tu4t!0n
the real failure is when you don't learn anything from any given situation