Author Topic: Uprava souborů *.dll  (Read 771 times)

NeptuN

  • I'd be forever young
  • Junior Member
  • ***
  • Posts: 158
Uprava souborů *.dll
« on: February 22, 2006, 01:03:13 PM »
Nazdar lidi, potreboval bych trochu helpnout. Chci si doma upravit systemovou knihovnu tak, aby mi ukladala udaje o svem vykonani - pri kazdem volani mi ulozi do souboru datum. Nejde mi o api monitor, ale o upravu toho *.dll .Staci, abych do te funkce hodil jump na volne misto na konci souboru (popripade vytvoril dalsi sekci), pak vykonal instrukce, ktere jsem nahradil instrukci jmp + moje ukladani do souboru? Nebo se to musi sloziteji? Nevim, pokud nekdo vite jak na to, byl bych opravdu vdecny. Diky.

NeptuN
Knowledges are powerful weapon

Z!L0G80

  • -=[t4C]=-
  • Senior Member
  • ****
  • Posts: 280
Re: Uprava souborů *.dll
« Reply #1 on: February 22, 2006, 03:24:12 PM »
tak nejak ,hlavne si nezapomen ulozit zasobnik pokud snim budes manipulovat ;)
-= SmrT SiGNaTuRaM !!! =-

NeptuN

  • I'd be forever young
  • Junior Member
  • ***
  • Posts: 158
Re: Uprava souborů *.dll
« Reply #2 on: February 23, 2006, 01:45:17 PM »
Jasne, ale musim po te uprave neco delat v PE header? Menit nejake parametry, ... ?
Knowledges are powerful weapon

llAmElliK

  • [TiME4CRiME]
  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Posts: 960
Re: Uprava souborů *.dll
« Reply #3 on: February 23, 2006, 01:56:36 PM »
Teoreticky by si nemel mit duvod - dojde vlastne pouze k presmerovani kodu na volne misto v sekci a editaci kodu primo v programu , tim se pouze zmeni velikost dane sekce o odpovidajici pocet bajtu (tedy i soucet vsech sekci) ,coz by nemelo vadit (nevim v cem to chces delat a zda si s tim poradi automaticky ,jinak tyto hodnoty musis upravit rucne (SizeOfImage,SizeOfCode etc)), samozrejmne se musis vejit do volneho mista v sekci aby si si neposunul zacatek dalsi sekce, pokud tam misto neni vytvor novou - pak uz musis editovat PE.
TiME AND CRiME ARE ETERNAL-REVERSE ENGINEERiNG iS MODERN PHiLOSOPHY AND iSN'T CRiME
[TiME4CRiME]

Z!L0G80

  • -=[t4C]=-
  • Senior Member
  • ****
  • Posts: 280
Re: Uprava souborů *.dll
« Reply #4 on: February 23, 2006, 02:47:33 PM »
jo myslim ze jeste CRC v hlavicce
-= SmrT SiGNaTuRaM !!! =-