Author Topic: Presun na domenu cracking.cz  (Read 5504 times)

llAmElliK

  • [TiME4CRiME]
  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Posts: 960
Re: Presun na domenu cracking.cz
« Reply #75 on: March 18, 2008, 11:00:03 AM »
Quote from: xexe
v tomto threadu uz nebudu pokracovat.. nikam to nevede..
byl server od trxl.. nevim proc se ho admin vzdal... vybirat ted komercni server je taky marny.. nikdo to nezaplati.. a hlavne se o to nikdo nepostara

Ad - server by trxl

jsem nevzal (zatim) z nekolika duvodu a to zejmena:
pro mne neznamy server (server ne zprostredkovatel - toho znam - zde obavy nejsou)
nevim zde je stastny nazev domeny - za prve vubec davno nejde pouze o cracking a za druhe spouste idiotum z IFPI, RIA a podobnych band prizivniku nehodlam denne zodpovidat X emailu o tom so jsme zac (o "odbornicich" ze SW Policie ani nemluvim) - dneska je totiz strasne moderni zadostem techto pololegalnich vyderacskych skupin vyhovovat a nazev "cracking.cz" je pro tyhle blby temer vyzva.
Navic - cokoliv co nekde zavedes pod nejakym nazvem je "nedotknutelna znacka" a ta se nemeni stejne jako napr. logo at jiz jde o projekt komercni ci ne - zmena a zavedeni stoji spousty bud penez nebo v nasem pripade "usili"
+ pokud budu mluvit za sebe jde mi uz nekolik let o "dekriminalizaci" SW-RE a nastaveni nejakeho "kodexu" zejmena pro ty, kteri si pletou jablka s hruskama (RE a warez) - pak domena cracking.cz je trochu proti "politice" celeho boardu..

Ad - komercni/nekomercni server

Ono za vsechno se holt plati - pak si mas kde stezovat ..
Davat vsanc praci spojenou s prenosem - vytvoreni novych stranek (at jiz redakcni system ci pouze html) s tim ze dany server za rok zanikne mi pride jako mrhani casem (a cas jsou opet penize)
Takto se vybere osvedceny server a zaplati se v X lidech par stovek (ono to zakladajici cleny take stalo nejaky cas - (a zase penize) aby komunita vznikla (kazdy tutorial - od loga az po info, vcetne kazdeho cme a tutotialu na cme nikdo ve svem "volnem" case musel vytvorit) .....

Vse je o penezich - v nasem pripade jeste o ochote a zajmu se na necem podilet - to at si uz kazdy srovna v hlave sam..
Budou 3-4 admini - stranky, board, ftp - nic vic nic min
TiME AND CRiME ARE ETERNAL-REVERSE ENGINEERiNG iS MODERN PHiLOSOPHY AND iSN'T CRiME
[TiME4CRiME]

Master

  • [t4C]newbie child
  • VIP
  • *****
  • Posts: 615
Re: Presun na domenu cracking.cz
« Reply #76 on: March 18, 2008, 12:02:44 PM »
Ta domena cracking.cz je hodne provokujici.To souhlasim.Ohledne hostingu.Ja osobne se asi nejvice priklanim k tomu flyweb.cz.Bezi nanem warforum a spousta jinych webu,ktere navstevuju nebo sem navstevoval.Kominkace pry super.Asi se moc nekoukaj na obsah stranek (vzhledem napr. k zamereni warfora). Misto atd je taky myslim celkem ok.Akorat je tam trochu vyssi cena.

Ted jde o to,kdo je ochotny prispet a kdo to zaplati z tech prispevku a regne to na sebe.

Podle vypoctu to vyjde na rok:
DOMENA - 245,-
12xAPOLLO tarif tarify  - 2100,-
---------------
celkem 2345,- rocne - flyweb.cz

Conflict

  • g0d i5 just a stat1st1c
  • Senior Member
  • ****
  • Posts: 475
Re: Presun na domenu cracking.cz
« Reply #77 on: March 18, 2008, 07:51:21 PM »
Zmenil sem posty ISa a Propiho aby to vypadalo pekne.
CODE styl byl zvolen zamerne. Ma malou sirku, takze se tam vejde malo veci a kdyz jich je hodne, tak musi bejt strukturovanej. Ten balast sem hodil pod CODE sekci.

pr0p4g4nd4

  • [SCF]
  • Senior Member
  • ****
  • Posts: 429
Re: Presun na domenu cracking.cz
« Reply #78 on: April 16, 2008, 12:56:32 PM »
Mesiac sa s mesiacom stretol.. Nikto nic nehovori.. Nikto nic nepise..

Takze, deje sa nieco? alebo cakame na nejake spasenie..?
Aký je rozdiel medzi mladým a starým chlapom?
Mladému behá piča po rozume, starému po byte...

Kto robí je robot, kto koktá je.. koktavý!

xexe

  • Newbie
  • *
  • Posts: 30
Re: Presun na domenu cracking.cz
« Reply #79 on: March 26, 2009, 10:49:27 PM »
thread reminder
treba to predejde dalsimu "vypadku"

xexe

  • Newbie
  • *
  • Posts: 30
Re: Presun na domenu cracking.cz
« Reply #80 on: April 01, 2009, 01:14:57 PM »
Code: [Select]
Od: trxl (vlastnik cracking.cz)
Datum: 23.3.2009 11:35:22
---------------------------------------------
Ahoj,
server je muj domaci linuxovy stroj php mysql ftp , da se dokomplilovat cokoliv moduly atd... takze to je v poho

podminky jsou
1 forum bude dobre vedene  moderovane a nebudu mit tahacky s policii
2 forum bude otevrene  a odborne clanky privetivy pristup k novackum uzavrena komunita znamena smrt
3 zachovani a rozsireni projektu crackingpedia bezici na mediawiky platforme
4 navraceni rezijnich nakladnu ktere plynou z provozu serveru at jiz moznosti vlozit reklamu , nebo dobrovolnymi prispevky na chod serveru dejme tomu bych zajistil , ze pomoci dms by kazdy clen podporil rocni provoz ale to by se videlo.
5 v pripade zajmu zajistit projekt tzv. testovani komercniho software a tim zajistit rozvoj komunity a treba i financniho zazemi
6 jakozto vlastnik serveru a domeny budu chtit byt informovany o chodu komunity a budu mit moznost se zucastnit vnitro komunitnich aktivit a meetinků a budu mit platny hlas :-)
7 v pripade jakychkoliv opletacek s policii rusim hosting  vypaluji zalohu bordu a posilam vam ji postou
8 v pripade zajmu vyuzit komunitni know-how ke komercnim projektum a vydelku penez.

timto chci pozadat adminy tohoto fora (llamellik, ironscrew, .. ??) aby podnikly dalsi aktivni kroky k presunu na cracking.cz

kazdy kdo k tomuto cinu ma vyhrady necht se ozve, kazdy kdo se promlci bude uvazovan jako ze s presunem souhlasi

NeptuN

  • I'd be forever young
  • Junior Member
  • ***
  • Posts: 158
Re: Presun na domenu cracking.cz
« Reply #81 on: April 01, 2009, 04:17:30 PM »
zajimava nabidka, podminky celkem chapu, ale ...

1] opravte me, ale pripada mi, ze toto forum a soucasny stav odpovida aktualnim potrebam uzivatelu fora
  (zustavaji vsechny moznosti stareho fora za soucasneho odstraneni problemoveho vBuletinu)

2] jelikoz neznam trxl, klonim se spise k zachovani aktualniho stavu, ic mi vzdycky prislo solidne
  (samozrejme tohle zalezi predevsim na adminech, jestli se jim zda trxl duveryhodnejsi nez ic )

3] co se podminek tyce, nejak jsem nepochopil tu druhou :D
  otevrenost a odbornost zalezi predevsim na navstevnicich fora, ne?

4] s tou reklamou opatrne... zadne blikajici banery typu "you are winner" - to by byla smrt! X(

5] testovani komercniho software? dyt se sotva resi cmecka :D
  (mozna az bude mit forum stovku aktivnich clenu, pak mozna)

6] s tim vlivem nevim... samozrejme kazdy clen fora ma nejaky vliv, jako spravce bys mel vetsi, ale vynucovat si to mi prijde trochu zvlastni...

7] osmicka me dostala... co takhle warez na pockani do deseti minut? :D

tolik muj osobni nazor...
Knowledges are powerful weapon

Conflict

  • g0d i5 just a stat1st1c
  • Senior Member
  • ****
  • Posts: 475
Re: Presun na domenu cracking.cz
« Reply #82 on: April 01, 2009, 06:05:07 PM »
Souhlasim s druhym bodem. Forum musi bejt otevreny, to je bezpodminecne nutny pro existenci fora a samotnyho t4c.

Jinak presun na trxl server je k nicemu. Ic.cz mi pripadnou celkem ferovi.

Forum musi byt otevreny, protoze tu neni ani jeden clen, co by neco delal. Takze otevrenosti sem prijdou novi (stejne jako sem kdysi prisel ja) a vnesou sem novy myslenky (stejne jako ja (nech toho ty chvastale  ;) ) ).

Spis nez hlasovat o prestupu na jinej server bych byl pro hlasovani o Otevrenosti fora. Proc se teda zachranovala databaze? Proc vsichni mluvite o spouste informaci co tu jsou? No asi proto, ze se vo ne chcete podelit. Sekce jenom pro prave cleny t4c samozrejme pristupny nebudou, coz by meli byt maximalne dve sekce.

J4nC088

  • Newbie
  • *
  • Posts: 14
Re: Presun na domenu cracking.cz
« Reply #83 on: April 01, 2009, 07:53:45 PM »
Tak ja som radsej za ic, kludne tu formum moze ostat, zbytocne sa bude platit za domenu a hosting, ak by sa teda platilo..., ked to moze byt free :).

Dalsia vec formum nemusi byt otvorene, rsp mat otvorene registracie, kto sa chce dostat sa dostane, ako napriklad ja... kto chce ten sa dostane.

A prelamoat ochrany na kmercnych veciach by som nerobil, uz len z autorskeho/pravneho pohladu na dany soft, popripade nam nase demokraticke staty bloknu forum alebo nieco take :(
treba rozbehnut CME newbie skolu a bude to v pohodke... :)

llAmElliK

  • [TiME4CRiME]
  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Posts: 960
Re: Presun na domenu cracking.cz
« Reply #84 on: April 01, 2009, 09:14:24 PM »
Taky to trochu "shrnu"

- podle bod cislo 1 je obsah fora, jeho zamereni a snad mozna otevreni napr na urovni programmingu resp. stale se motat kolem SW a ochran (fo o programovani v cem koliv je plno)
- s bodem jedna souvisi i co ma byt otevreno "siroke verejnosti" - vytvoril bych max 4 skupiny s pristupy tak jak si budem predstavovat
- dalsi vec a to kde bude forum lezet, placena domena neni problem stoji to dnes par korun, vlastnime a spravujem nekolik domen a jeji registrace a otevreni se vsemi zalezitostmi jako ftp, meily, mysql atd je otazka 2 dni, tady na ic by to klidne, ale mohlo bezet dal - po bloku z duvodu "reversnutyho vB" komunikace sice trochu vazla, ale diky DARKERovi se nakonec vse zdarne jakztakz dotahlo (snazil jsem se i vzhle nacpat tak nejak jako vB)
- co se tyka reklamy konkretne na tomto foru - osobne proti ni nic nemam (na mych ostatnich domenach ji obcas resim) ale tady principelne reklamu nechci - radeji zaplatim domenu + hosting sam, ale nepotrebuju, aby nam na forum ovlivnoval nikdo kdo vyrabi nejvetsi SW paskvil v CR (treba)
- dalsi vec - domena cracking.cz je ve sve podstate zajimava (rozhodne nemam strach ji pouzit z duvodu "pronasledovani"), ale preci jenom nevystihuje "reverse engineering" - verte tomu, ze se tam "zastavi" 99 procent tech co zadaji do googlu slovo "crack" a ne RE - to asi neni dobre (muj nazor podle toho co ctu napr na AE kde se par imbecilu domniva, ze sezraly veskery moudra)
- testum komercniho software bych se nebal - podotykam TESTUM se zaverecnym resume na vec - a zachovani "omezeni pristupu" - pri prvnim uniku "reseni" by mohl byt problem
- srovnani zda nekdo resi cme a resil by neresil komercni soft je zavadejici - mozna by prave "chut zakazaneho ovoce" lakala - nevim, vse by se muselo osetrit
- no a pokud zvysime priliv "novych hlav" a navstevnost je uplne jedno kde bude board lezet (myslim domenu)
- jeste cekam jak se vyjadri picasso se zalohou jeho vB

Tak to je asi tak vse - ozivit musime ale chce to napad - rozhodne NESTOJIM o to aby to zde dostalo punc zive.cz ci novinky.cz kde se kazdej "vyzvraci" z toho, ze ma mindrak, cili povinne registrace + prispevky pouze nekam bez zakladani vlastnich temat apod.
TiME AND CRiME ARE ETERNAL-REVERSE ENGINEERiNG iS MODERN PHiLOSOPHY AND iSN'T CRiME
[TiME4CRiME]

CZerezpiCZkin

  • Junior Member
  • ***
  • Posts: 181
Re: Presun na domenu cracking.cz
« Reply #85 on: April 02, 2009, 08:41:07 PM »
Souhlasim s druhym bodem. Forum musi bejt otevreny, to je bezpodminecne nutny pro existenci fora a samotnyho t4c.

Ak by som sa mal vyjadrit aj ja, ta potom:
- za otvorenost fora som, to znamena, citat mozu vsetci vsetko (alebo ak uz treba aj trochu sukromia, tak 1-2 sekcie by som ponechal sukromne - kludne pod nazvom "enem pro nas a nase deti"  ;) ), posielat prispevky by vsak uz mohli iba registrovani (a aj tich asi rozdelit do dvoch skupin podla zasluh - ti co mozu len pisat prispevky a ti co mozu okrem toho aj zakladat nove thready). to sa mi zda celkom ferove. a registracia by mohla prebiehat sposobom, ako sa to tu uz kdesi spominalo - uplne trivialne CME s prilozenym podrobnym tutorialom. Kto ma o RE zaujem, tak s tym CME problem nema, ale kto by chcel iba spamovat - ten sa s tym obtazovat nebude.

- proti reklame som aj ja, to by bolo hlupe. ale co sa tyke domeny, necham rozhodnutie na llAmElliK-ovi, v tomto smere sa necitim byt ten spravny na rozhodovanie, pretoze som dost dlhu dobu neaktivny (aj ked moralne podporujuci) clen t4C

- ja by som sa k testovaniu komercneho softu velmi nepriklanal, zatial tu na to nie su kapacity (rozumej ludia), ak nechceme debakel typu jeden test sw do roka, tak by som s touto myslienkou pockal, kym to tu zasa trochu neobzivne. po ziskani nejakej vacsej zakladne ludi by vsat toto testovanie urcite zaujimavym napadom bolo.
CZpCZ

Master

  • [t4C]newbie child
  • VIP
  • *****
  • Posts: 615
Re: Presun na domenu cracking.cz
« Reply #86 on: April 02, 2009, 09:08:33 PM »
Az tedka sem si vsiml, ze se tady vede diskuze.Asi nejaka chybka na foru, protoze mi spravne forum neukazalo nove prispevky v normalnich tematech, ale jen v dulezitych(i po predchozim oznacit vse za prectene).

Jinak co se tyce toho presunu.Tak ja osobne nemam nic proti presunu na lepsi hosting a domenu.At uz cracking.cz nebo jiny, to mi celkem nevadi.
Dale sem taky za otevrenost fora, tak jak se zde uvadi (volne cteni, pro prispevky registrace).
Co se tyce reklam, ty bych tady radeji nevidel, docela mi pijou krev.A jestli, tak se hlavne vyhnout flash reklama (nebo max 2,ale nejlepe jenom 1).
Urcite ozivit skolku.
Dale jsem i pro moznost toho testovani komercniho softu, ale jak zde bylo naznaceno.Musel by se hodne omezit pristup, kdo by mohl nebo nemohl na tom softu delat a pokud by fakt nekdy uteklo nejake reseni, tak by byl pruser.
Zde bych to spis videl treba na moznost spoluprace s antivirovyma firmama (treba ESET) na RE viru.