Author Topic: Rie?enia v ?kolkárskej crackme  (Read 1079 times)

eraser

  • repe cmpsb
  • Senior Member
  • ****
  • Posts: 268
  • Kill malware!
Rie?enia v ?kolkárskej crackme
« on: February 01, 2007, 04:35:10 PM »
OK, pr0p4g4nd4 navrhuje, aby sa v ?kôlke nedávali ihneď rie?enia, ale sa počkalo, podobný ?týl ma CrackMe miestnosť. Postupne by sa len uverejňovalo, kto je úspe?ný rie?iteľ.
th3 r341 f4!1ur3 !5 wh3n y0u d0n't 134rn 4nyth!n6 fr0m 4ny 6!v3n 5!tu4t!0n
the real failure is when you don't learn anything from any given situation

llAmElliK

  • [TiME4CRiME]
  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Posts: 960
Re: Rie?enia v ?kolkárskej crackme
« Reply #1 on: February 01, 2007, 04:53:22 PM »
No v RE newbie -- je to trochu jinak,je temer jedno,ze vyjde "vysledek" protoze tam je dulezity ,aby se ostatni (newbie) podileli na POSTUPU , cili muze mit 100X jako prvni vysledek ,ale dulezity je  jak k nemu dospel , pouziti nastroju apod.
Tim chci rict , ze vysledek je k nicemu bez toho ,aby byl podrobne popsan postup - pak tady akorat zvetsujeme databazi a je to o nicem...(to uz jsem rikal nekolikrat - reseni pres PM je na nic)
Coz samozrejmne u klasickeho CME prioritni neni , tam se pocita s urcitymi zkusenostmi,ale na co je cekani na vysledek (treba mesic) , kdyz dotycny zajemce ani nevi jak se zbavit napr. UPX.
TiME AND CRiME ARE ETERNAL-REVERSE ENGINEERiNG iS MODERN PHiLOSOPHY AND iSN'T CRiME
[TiME4CRiME]

CZerezpiCZkin

  • Junior Member
  • ***
  • Posts: 181
Re: Rie?enia v ?kolkárskej crackme
« Reply #2 on: February 01, 2007, 05:22:10 PM »
... neda mi nezareagovat...  :confused:

Plne suhlasim s llAmElliKom - z NewbieSchool by sa nemala robit alternativa k sekcii Crackmes. Je to skolka, jej prioritnou ulohou je pomoct, poradit a vysvetlit (samozrejme za pricinenia samotnych newbies), nie sutazit a predvadzat sa svojou rychlostou. Riesenia tam maju byt podrobne a co najpresnejsie, aby aj ti, ktori dane CME nezvladaju sami si mohli dopomoct riesenim inych.

Skolkou som presiel aj ja a mozem prehlasit, ze m dost otvorila obzor co sa RE tyka. Niekedy fakt staci len drobna poznamka, ci "postrcenie" ku zdarnemu rieseniu CME.
CZpCZ

Master

  • [t4C]newbie child
  • VIP
  • *****
  • Posts: 615
Re: Rie?enia v ?kolkárskej crackme
« Reply #3 on: February 01, 2007, 06:42:18 PM »
Presne tak.Skolka ma naucit.Vim,ze muj posledni tutor nebyl uplne zcela good,ale snad stačí.
Co se týče ?kolky.Myslím,?e v?em,kteří sme na ní začali od jejiho zacatku hodně pomohla v rozletu.Ted uz jen doletavame :D

eraser

  • repe cmpsb
  • Senior Member
  • ****
  • Posts: 268
  • Kill malware!
Re: Rie?enia v ?kolkárskej crackme
« Reply #4 on: February 02, 2007, 08:20:51 AM »
Hmm, díky. E?te je tu v?ak jeden protiargument, vraj uverejnenie výsledkov zni?uje motiváciu a mô?e viesť k podvádzaniu.

Osobne mi to problém nerobí, včera som začal s newbie CrackMe1 a jediné, čo spravím, to je download, prečítanie si úvodného slova od zadávateľa a tým to končí. Ďalej u? diskuziu nesledujem a jednoznačne si neťahám rie?enia.
th3 r341 f4!1ur3 !5 wh3n y0u d0n't 134rn 4nyth!n6 fr0m 4ny 6!v3n 5!tu4t!0n
the real failure is when you don't learn anything from any given situation

Master

  • [t4C]newbie child
  • VIP
  • *****
  • Posts: 615
Re: Rie?enia v ?kolkárskej crackme
« Reply #5 on: February 02, 2007, 09:05:53 AM »
V klasickych crackmes ano.Ale u skolkovych crackme se vedla diskuze co a jak,kdyz nastal nejaky vetsi problem.Hlavne u cme 2,to cme by bez spolecne pomoci neudelal asi nikdo z nas.

eraser

  • repe cmpsb
  • Senior Member
  • ****
  • Posts: 268
  • Kill malware!
Re: Rie?enia v ?kolkárskej crackme
« Reply #6 on: February 02, 2007, 11:31:54 AM »
Diskuzia je zase druhá vec, ale taktie? mô?e niekoho nakopnúť bez toho, aby sa sna?il rozmý?lať.

OK, zhrniem to.

V ?kôlke sa mô?u uverejnovať rie?enia okam?ite, o probléme sa verejne diskutuje. Je ka?dého zále?itosť, ako sa k tomu postaví a či bude podvádzať sám seba.
th3 r341 f4!1ur3 !5 wh3n y0u d0n't 134rn 4nyth!n6 fr0m 4ny 6!v3n 5!tu4t!0n
the real failure is when you don't learn anything from any given situation

CZerezpiCZkin

  • Junior Member
  • ***
  • Posts: 181
Re: Rie?enia v ?kolkárskej crackme
« Reply #7 on: February 02, 2007, 05:08:46 PM »
Quote from: eraser
Diskuzia je zase druhá vec, ale taktie? mô?e niekoho nakopnúť bez toho, aby sa sna?il rozmý?lať.

OK, zhrniem to.

V ?kôlke sa mô?u uverejnovať rie?enia okam?ite, o probléme sa verejne diskutuje. Je ka?dého zále?itosť, ako sa k tomu postaví a či bude podvádzať sám seba.


 Ano pochopil si to spravne - presne tak funguje skolka. Zdielat svoje zistenia, pocity, myslienky a na nich sa ucit.

Quote from: eraser

Hmm, díky. E?te je tu v?ak jeden protiargument, vraj uverejnenie výsledkov zni?uje motiváciu a mô?e viesť k podvádzaniu.


Zle to chapes - v skolke totiz NIE JE KOHO podvadzat, samozrejme okrem seba sameho. V skolke sa neda "spravit si kredit", ta ma ciste studijne poslanie. Ak si chce niekto ziskat kredit, treba sa presunut do sekcie CrackMe's a tam moze dotycna osoba excelovat - vid ziarivy priklad Fataliter, ktory ma povacsine kazde CME zmaknute ako prvy (len mu ticho zavidim, nechytam sa)...

Dufam, ze som to spravne zhrnul, pokial nie, nech ma niekto zo zodpovednych tohoto fora usmerni.  ;)
CZpCZ

Master

  • [t4C]newbie child
  • VIP
  • *****
  • Posts: 615
Re: Rie?enia v ?kolkárskej crackme
« Reply #8 on: February 02, 2007, 06:26:14 PM »
Jo je to tak.Fata je sice vetsinou prvni,ale to je taky asi tim,ze se tomu chvilku venuje.Ja mam nekdy tendenci se na to podivat.Jakmile mi nevyjde prvni zamyslena vec,tak to hned vypinam a koukam se na to az pozdeji :D

Co se tyce skolky:
Je to presne jak rika kolega.Tam se nebere kredit.I kdyz lidi vidi,komu to jde lepe nebo hure,ale vsichni se trenuji.Pokud chces excelovat.Zajdi si na crackmes.de a tam si treba vyres nejaky cme vyssiho levelu.To pak bude sranda ;)

eraser

  • repe cmpsb
  • Senior Member
  • ****
  • Posts: 268
  • Kill malware!
Re: Rie?enia v ?kolkárskej crackme
« Reply #9 on: February 02, 2007, 08:11:39 PM »
Mne je to jasné, súhlasím s tým a re?pektujem, no ja som len citoval názory, ktoré mi privátne zaslal pr0p4g4nd4.
th3 r341 f4!1ur3 !5 wh3n y0u d0n't 134rn 4nyth!n6 fr0m 4ny 6!v3n 5!tu4t!0n
the real failure is when you don't learn anything from any given situation

pr0p4g4nd4

  • [SCF]
  • Senior Member
  • ****
  • Posts: 429
Re: Rie?enia v ?kolkárskej crackme
« Reply #10 on: February 05, 2007, 12:15:15 PM »
NEUKAMENUJTE MA PROSIM, to bola len taka moja poznamocka(alebo skor len postreh) :::>>> ale asi blby napad(poznamocka alebo postreh ci co to je)  :D  :D
Aký je rozdiel medzi mladým a starým chlapom?
Mladému behá piča po rozume, starému po byte...

Kto robí je robot, kto koktá je.. koktavý!

eraser

  • repe cmpsb
  • Senior Member
  • ****
  • Posts: 268
  • Kill malware!
Re: Rie?enia v ?kolkárskej crackme
« Reply #11 on: February 05, 2007, 05:11:11 PM »
Je v?dy lep?ie sa opýtať, ne? nevedieť, prípadne sa domievať.

Inak, kedy sa pustí? do toho CrackMe? To, čo som tam uploadol ja, nie je zase tak časovo náročné.
th3 r341 f4!1ur3 !5 wh3n y0u d0n't 134rn 4nyth!n6 fr0m 4ny 6!v3n 5!tu4t!0n
the real failure is when you don't learn anything from any given situation

llAmElliK

  • [TiME4CRiME]
  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Posts: 960
Re: Rie?enia v ?kolkárskej crackme
« Reply #12 on: February 05, 2007, 07:18:02 PM »
Myslim ze na toto tema bylo receno vse ,tak ,aby kazdy pochopil k cemu slouzi jaka sekce...diky-closed.
TiME AND CRiME ARE ETERNAL-REVERSE ENGINEERiNG iS MODERN PHiLOSOPHY AND iSN'T CRiME
[TiME4CRiME]