Author Topic: Newbie crackME - 24  (Read 1978 times)

Conflict

  • g0d i5 just a stat1st1c
  • Senior Member
  • ****
  • Posts: 475
Re: [t4C]-nfo + .....
« Reply #15 on: May 04, 2007, 02:07:20 PM »
Az do vcerejska nebyl s *.nfo problem a ted je tu 7 bodu a 3 odstavce pripominek. Abych pro sebe a par dalsich zalozil T4J (Time for Joga), abysme si od vecnejch pripominek odpocinuli. A nebo to vyresit pres B4e  :cool:

2eraser: Nechapu co tady spamisto porad resis? Vzdyt ty bys kazdym druhym threadem zalozil bitku, katastrofa. Ty si za dobu sveho pusobeni neziskal prehled o zdejsich "nepsanych" pravidlech? Nemusi bejt vsechno sepsany do nejmensiho puntiku. Sam sem byl registrovanej na mnoha forech a protoze sem tam vetsinou chodil jen kratce, tak me za muj prispevek warnovali nebo rovnou banovali, protoze sem neznal "mistni nepsana pravidla". Lidi se nemuzou porad s*at s pravidly, nejsme politici. Jeste chvilku takhle pokracuj a dopadnes spatne. Jestli mas naky dotazy, tak radsi napis PM. Ale pocitej s tim ze ti neodpovi hned nebo ohledne tvych dotazu nejspis vubec.

eraser

  • repe cmpsb
  • Senior Member
  • ****
  • Posts: 268
  • Kill malware!
Re: [t4C]-nfo + .....
« Reply #16 on: May 04, 2007, 02:19:02 PM »
A tú PM-ku by si jako mal poslať komu, tebe, či opovedá? priamo za niekoho iného?
th3 r341 f4!1ur3 !5 wh3n y0u d0n't 134rn 4nyth!n6 fr0m 4ny 6!v3n 5!tu4t!0n
the real failure is when you don't learn anything from any given situation

Iron Screw

  • [TiME4CRiME]
  • Administrator
  • Senior Member
  • *****
  • Posts: 260
    • http://ironscrew.wz.cz
Re: Newbie crackME - 24
« Reply #17 on: May 04, 2007, 02:31:23 PM »
ad Template:
t4C kdyz dava neco international tak pouziva lepsi .nfo nez je dane do skolky a nebo u crackmes. Ale s tim si ty starosti delat nemusis...

ad Clenove t4C:
nepotrebujes je znat a Special Guest si tam urcite nepis. To ze mas napsane Special Guest pod nickem na foru znamena, ze si jen dosahl urciteho poctu postu na foru. NEZNAMENATO vsak, ze si specielnim hostem t4C teamu!

ad crackME.nfo
Language: udava programovaci jazyk - v pripade Anti Victim udava jazyk ve kterem se dale bude psat. Ale jestli sis nevsiml tak AV ma uplne jine .nfo, takze to sem neplet. To byla zalezitost autoru....

ad t4crime.nfo
Tohle nerez... nejlepe to ani nedavej k tomu co vytvoris, podle me by si mel pouzit jen to crackme.nfo ...
« Last Edit: May 04, 2007, 03:08:43 PM by Iron Screw »
TiME AND LiFE ARE ETERNAL - REVERSE ENGINEERING IS WAY OF LiFE
SO ISN'T CRIME

[TiME4CRiME]

Conflict

  • g0d i5 just a stat1st1c
  • Senior Member
  • ****
  • Posts: 475
Re: [t4C]-nfo + .....
« Reply #18 on: May 04, 2007, 02:34:23 PM »
Quote from: eraser
A tú PM-ku by si jako mal poslať komu, tebe, či opovedá? priamo za niekoho iného?

PRAVE SES ZASLOUZIL O WARN, bejt drzej se nevyplaci

llAmElliK

  • [TiME4CRiME]
  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Posts: 960
Re: [t4C]-nfo + .....
« Reply #19 on: May 04, 2007, 07:08:25 PM »
Nejprve nez se vic rozkecam si dovolim pozdravit CZpCZ (jsem rad ze zijes):)
- nezbyva nez souhlasit s tim co napsal (i IS a Conflict) a dovolim si pripomenout vsem "newbies" ze tento clovek by Vam mel byt (krom ostatnich)vzorem - bez zbytecnych spam.prispevku se behem mesice vypracoval svoji pili a zarputilosti a prirozenou inteligenci k tomu kde dneska je a je velka skoda ze ma stejny casovy deficit jako my ostatni - projdete si jeho prispevky a zkuste v nich najit alespon zlomek "drzosti" ci neomalenosti nekterych z Vas - ne - najdete pouze konstruktivni pripominky a snahu se naucit.

Uvedomte si laskave to ze veskere RE komunity jsou v jadru "uzavrenymi" tymy, ktere nikde na svete nepousteji mezi sebe nikoho kdo neprokaze ze si to zaslouzi a ze toho dany tym nebude litovat.
A v prevazne vetsine NIKDO nebude "zdarma" sdelovat co zna - co umi apod.
My jsme to chteli nejakym zpusobem umoznit alespon tem kdo prokaze zajem - premlouvat nikoho nehodlam a dal si to tady povedu jak uznam ja a ti co tady do toho mají co mluvit.

Krom CZpCZ jsou v [t4C] i dalsi, kteri maji nejakym zpusobem "narok" - to vse za NECO - dovednost, snaha, nejaky kontakt jinam apod.

Jako Special Guest je v nfo uveden DARKER - to ovsem neni ani tak kvuli nemu ales kvuli NAM - pro t4C je prinos ze jeho nastroj je primarne ke stazeni u nas na boardu a ze muzem mit jeho "nick" v nfo.

Special Guest tady na foru je presne to co zde rekl IS - nic vic, nic min.

A .nfo
Je snad jasny ze info na crackME, ktery tady je se nemusi nejak upravovat pro ucely cme - druhe .nfo je primarne urceno k releases (o tom jestli tady jsou a delaj se nebo nedelaj nehodlam vubec polemizovat - nevidim duvod) ale pro ucely jinych veci postaci bohate.
Menit je nehodlam, vyjadruji zhruba to, co si myslim - co se tyce  anglictiny - pokud nekdo chce rozumet rozumi - pokud ne bohuzel, ale nemyslim ze by  nikdo nerozumel.

To je asi vse co jsem chtel, ti kteri mne "znaji" asi vedi ze to je muj nazor a budu si za nim stat.
« Last Edit: May 04, 2007, 09:02:07 PM by llAmElliK »
TiME AND CRiME ARE ETERNAL-REVERSE ENGINEERiNG iS MODERN PHiLOSOPHY AND iSN'T CRiME
[TiME4CRiME]

eraser

  • repe cmpsb
  • Senior Member
  • ****
  • Posts: 268
  • Kill malware!
Re: [t4C]-nfo + .....
« Reply #20 on: May 05, 2007, 12:13:53 AM »
Quote from: Conflict
Jestli mas naky dotazy, tak radsi napis PM. Ale pocitej s tim ze ti neodpovi hned nebo ohledne tvych dotazu nejspis vubec.
Díky za WARN, ale z tohto spojenia skutočne neviem, čo má? na mysli. Komu mám napísať PM a kto mi neodpovie? Či je tam preklep a chcel si napísať "ze ti neodpovim"?

Iron Screw & llAmElliK: Díky za info.

CZpCZ: Som ti zabudol poďakovať za to tvoje rie?enie, čo si mi poslal, tak?e vyu?ijem verejne túto cestu.
th3 r341 f4!1ur3 !5 wh3n y0u d0n't 134rn 4nyth!n6 fr0m 4ny 6!v3n 5!tu4t!0n
the real failure is when you don't learn anything from any given situation

Master

  • [t4C]newbie child
  • VIP
  • *****
  • Posts: 615
Re: [t4C]-nfo + .....
« Reply #21 on: May 05, 2007, 11:02:52 AM »
Boze,jeden den se tady nepodivam a tady se rozpoutala mala valka.
Co se týče Solvu,neni co resit.Fungovalo to a bude to tak fungovat dale.Jakmile se objevi reseni,je to proste povazovano za solved.To ze se to tam objevi po case je bohuzel kvuli časové vytí?enosti.

Co se týče nfo.Nevim,co tady porad re?íte.Kouknete se na moje reseni.Pouzivam stale jedno nfo,ktere se proste vytvorilo.Uplne to dostacuje.Je tam urceni druhu releasu,jmeno,kdo to udelal,nejaky ten popis atd.Proste klasicky nfo,tak nevidim zadny problem.

Co se tyče CZpCZ.Njn,v?ichni mů?eme ti?e závídet :)

Co se týče mě.Stra?ně málo času.Mam porad rozpracovany tut na hypnovo cme,zbyvaj mi posledni 2 lvl dopsat,ale porad se k tomu nemuzu dohrabat.Navic sem ani s dalsima cme moc nepohl.Ted me maximalne vytezuje skola,kdy se mi blizi terminy s projektama a ja nevim,kam drive skocit :(

CZerezpiCZkin

  • Junior Member
  • ***
  • Posts: 181
Re: [t4C]-nfo + .....
« Reply #22 on: May 05, 2007, 08:06:58 PM »
Ehm, co na to povedat...   :)
Skusim to asi takto - mam radost, ze som bol pochvaleny. Ale na druhej strane som toho zasa az tak velmi nedokazal a necitim sa byt az taky dobry. Skor mam pocit, ze niektori tu maju lepsi nabeh na pochvalu ako ja. Takze beriem to ako povzbudenie a dakujem.

2 llAmElliK: Hej zijem, aj ked teraz mam obdobie fofrov, takze volneho casu vela nezostava.   :mad:   Preto sa v poslednej dobe pasujem len do ulohy kibica - iba melem pantom (ale aspon v dobrom umysle). Urcite sa vsak budem snazit vykompenzovat tu pochvalu nejakymi cinmi...

2 eraser: To je v pohode, za malo.

2 Master: Zavidiet netreba, ty si na fore v poslednej dobe odviedol takisto kus roboty. (taktiez to plati na erasera a dalsich turbo aktivnych CMEckarov ...)
CZpCZ

eraser

  • repe cmpsb
  • Senior Member
  • ****
  • Posts: 268
  • Kill malware!
Re: [t4C]-nfo + .....
« Reply #23 on: May 06, 2007, 12:24:04 PM »
Díkes, ale nutno dodať, ?e do ?kôlky ma pritiahol Master a taktie? i ty, tak?e obaja máte na tom zásluhu a ja sa zna?ím vás nesklamať, i keď niekedy ma mrzí, ?e je malá účasť, no pár jedincov (veľkú pochvaľu si iste zaslú?i pr0p4g4nd4) sa chytilo a tro?ku sa to tu o?ivilo. Nedávno sa vhodne na tému ?kôlky vyjadril FaTaLiTeR, ktorý problematiku RE a nutnosť neustáleho učenia sa, vystihol skutočne ekcelentne.

Te?í ma, ?e s mojou aktívnou činnosťou a výberom CMiek pre skôlku je spokojný i llAmElliK, ktorý to vyjadril priamo v tomto threade. Ja mu zase ďakujem, ?e táto mo?nosť tu pre nás existuje, preto?e v tomto prípade je najdôle?itej?ie, keď je človek správne naladený a motivovaný, vtedy toti? doká?e vykonať mnoho práce bez nároku na odmenu, resp. tým správanym stimulom je mu i skromné poďakovanie od ostatných, prípadne pochvala. A nie je na ?kodu, ak sa o problematike hojne a k veci diskutuje a hlavne sa to nesie celé v slu?nom duchu, čo tu v?ak občas neplatí a to ma dosť mrzí. Niektorí jedinci by sa nad tým mali zamyslieť, ísť príkladom, dr?ať sa pravidiel a občas i tolerovať tých, ktorí nemajú také veľké skúsenosti a ich otázky im prídu preto detinské, no práve vďaka vhodnej odpovede niektorým pomô?u napredovať.

A keď to tu tak hodnotím a chválim, tak sa musím pozastaviť u Mastera a vyzdvihnúť jeho nápad so zalo?ením unpack skôlky. A som rád, ?e som pri FSG 2.0 stretol Conflicťáka, tak?e to nerie?im sám, prípadne len ja a Master   :)  a tým pádom mô?eme na toto téma diskutovať s väč?ím záberom a nie sa tu navzájom okrikovať a úplne zbytočne hádať.
th3 r341 f4!1ur3 !5 wh3n y0u d0n't 134rn 4nyth!n6 fr0m 4ny 6!v3n 5!tu4t!0n
the real failure is when you don't learn anything from any given situation

pr0p4g4nd4

  • [SCF]
  • Senior Member
  • ****
  • Posts: 429
Re: [t4C]-nfo + .....
« Reply #24 on: May 07, 2007, 10:20:19 AM »
Quote from: eraser
Díkes, ale nutno dodať, ?e do ?kôlky ma pritiahol Master a taktie? i ty, tak?e obaja máte na tom zásluhu a ja sa zna?ím vás nesklamať, i keď niekedy ma mrzí, ?e je malá účasť, no pár jedincov (veľkú pochvaľu si iste zaslú?i pr0p4g4nd4) sa chytilo a tro?ku sa to tu o?ivilo. Nedávno sa vhodne na tému ?kôlky vyjadril FaTaLiTeR, ktorý problematiku RE a nutnosť neustáleho učenia sa, vystihol skutočne ekcelentne.

Te?í ma, ?e s mojou aktívnou činnosťou a výberom CMiek pre skôlku je spokojný i llAmElliK, ktorý to vyjadril priamo v tomto threade. Ja mu zase ďakujem, ?e táto mo?nosť tu pre nás existuje, preto?e v tomto prípade je najdôle?itej?ie, keď je človek správne naladený a motivovaný, vtedy toti? doká?e vykonať mnoho práce bez nároku na odmenu, resp. tým správanym stimulom je mu i skromné poďakovanie od ostatných, prípadne pochvala. A nie je na ?kodu, ak sa o problematike hojne a k veci diskutuje a hlavne sa to nesie celé v slu?nom duchu, čo tu v?ak občas neplatí a to ma dosť mrzí. Niektorí jedinci by sa nad tým mali zamyslieť, ísť príkladom, dr?ať sa pravidiel a občas i tolerovať tých, ktorí nemajú také veľké skúsenosti a ich otázky im prídu preto detinské, no práve vďaka vhodnej odpovede niektorým pomô?u napredovať.

A keď to tu tak hodnotím a chválim, tak sa musím pozastaviť u Mastera a vyzdvihnúť jeho nápad so zalo?ením unpack skôlky. A som rád, ?e som pri FSG 2.0 stretol Conflicťáka, tak?e to nerie?im sám, prípadne len ja a Master   :)  a tým pádom mô?eme na toto téma diskutovať s väč?ím záberom a nie sa tu navzájom okrikovať a úplne zbytočne hádať.

...no jo, fakt ti dakujem za pochvalu. Aspom niekto oceni moju robotu :(
...aj ked si myslim, ze asi cela moja robota vychadza nazmar lebo mam vedomost len o jednonom newbie(aktivneho) na tomto fore
...inak co sa tyka tej UNPACK SKOLKY, ja by som tam aj nieco poriesil ale jednotlive packery sa tam davaju len zriedka(od zaciatku sa tu objavil len UPX + predpar dnami FSG). Keby nikto daval jednotlive targety castejsie tak by som aj ja podujal spravit nejaky filmtut. Aj ked ten program na robenie tych filmtutov neznasam(nespomeniem si ako sa vola) - ja som zvyknuty na INSTANT DEMO(je podla mna ovela lahsi na pouzivanie)
Aký je rozdiel medzi mladým a starým chlapom?
Mladému behá piča po rozume, starému po byte...

Kto robí je robot, kto koktá je.. koktavý!

llAmElliK

  • [TiME4CRiME]
  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Posts: 960
Re: [t4C]-nfo + .....
« Reply #25 on: May 07, 2007, 10:28:36 AM »
Nacpat targety na unpack neni zadnej problem - vlastnim takovou sbirku packeru ze prace bude tag na rok - ovsem je treba pokud to ma k necemu bejt rozebrat dany packer trochu hloubeji nez jej jen unpacknout.
UPX a FSG jsou ty z jednodussich - i kdyz konkretne FSG mam temer nejradeji protoze ma vyborny kompresni pomer a je bez zbytecnych nastavovani a proti "beznym klientum" ochrani dostatecne.
Pockej az se dostaneme dal - trebas jen ASProtect nebo Armadillo - ;)
TiME AND CRiME ARE ETERNAL-REVERSE ENGINEERiNG iS MODERN PHiLOSOPHY AND iSN'T CRiME
[TiME4CRiME]

pr0p4g4nd4

  • [SCF]
  • Senior Member
  • ****
  • Posts: 429
Re: [t4C]-nfo + .....
« Reply #26 on: May 07, 2007, 11:51:19 AM »
Quote from: llAmElliK
Nacpat targety na unpack neni zadnej problem - vlastnim takovou sbirku packeru ze prace bude tag na rok - ovsem je treba pokud to ma k necemu bejt rozebrat dany packer trochu hloubeji nez jej jen unpacknout.
UPX a FSG jsou ty z jednodussich - i kdyz konkretne FSG mam temer nejradeji protoze ma vyborny kompresni pomer a je bez zbytecnych nastavovani a proti "beznym klientum" ochrani dostatecne.
Pockej az se dostaneme dal - trebas jen ASProtect nebo Armadillo - ;)

...tak ich nahod ked ich tolko mas
...ja si kludne zoberiem nastarost aj niekolko naraz  :D  ;)
Aký je rozdiel medzi mladým a starým chlapom?
Mladému behá piča po rozume, starému po byte...

Kto robí je robot, kto koktá je.. koktavý!

eraser

  • repe cmpsb
  • Senior Member
  • ****
  • Posts: 268
  • Kill malware!
Re: [t4C]-nfo + .....
« Reply #27 on: May 07, 2007, 11:55:09 AM »
pr0p4g4nd4: No, trvá to síce, ale nutnu uznať, ?e mne to vyhovuje, preto?e medzitým mám čas na inú činnosť, preto?e netu?ím, ako by som to zvládal, keby sa v unpacku objavila úloha s napr. tý?dennou pravidelnosťou. A to sme e?te len na začiatku, či?e u packeroch, ktoré sú ľahko krokovateľné a bez ochrán. Ak sa s tým niekto moc neka?le, resp. nekrokuje algo a logiku, tak UPX musí unpacknúť behom pár minút s tým, ?e sa mu pritom trasie my?.

BB FlashBack movie recorder mi vyhovuje, resp. príde mi úplne jednoduchý, vrátane primitívnych úprav - vlo?enie textu, popiskov, obrázkov. Ale pokiaľ ti nevyhovuje, kľudne mô?e? pou?iť i iný, ktorý doká?e záznam vyexportovať do swf formátu. Neni problém... a keď to zrátam časovo, tak nahrať a tro?ku popísať dané video je časovo menej náročné, ne? bastliť tutoriál. Master mal pravdu, ?e z videa sa postup dá ľah?ie pochopiť. A pokiaľ niekto chce, mô?e si pridať i roz?írený popis v .txt a vtedy takéto rie?enie splní svoj účel duplovane.
th3 r341 f4!1ur3 !5 wh3n y0u d0n't 134rn 4nyth!n6 fr0m 4ny 6!v3n 5!tu4t!0n
the real failure is when you don't learn anything from any given situation

pr0p4g4nd4

  • [SCF]
  • Senior Member
  • ****
  • Posts: 429
Re: [t4C]-nfo + .....
« Reply #28 on: May 07, 2007, 02:02:36 PM »
Quote from: eraser
pr0p4g4nd4: No, trvá to síce, ale nutnu uzna?, ?e mne to vyhovuje, preto?e medzitým mám čas na inú činnos?, preto?e netu?ím, ako by som to zvládal, keby sa v unpacku objavila úloha s napr. tý?dennou pravidelnos?ou. A to sme e?te len na začiatku, či?e u packeroch, ktoré sú žahko krokovatežné a bez ochrán. Ak sa s tým niekto moc neka?le, resp. nekrokuje algo a logiku, tak UPX musí unpacknú? behom pár minút s tým, ?e sa mu pritom trasie my?.

BB FlashBack movie recorder mi vyhovuje, resp. príde mi úplne jednoduchý, vrátane primitívnych úprav - vlo?enie textu, popiskov, obrázkov. Ale pokiaž ti nevyhovuje, kžudne mô?e? pou?i? i iný, ktorý doká?e záznam vyexportova? do swf formátu. Neni problém... a keď to zrátam časovo, tak nahra? a tro?ku popísa? dané video je časovo menej náročné, ne? bastli? tutoriál. Master mal pravdu, ?e z videa sa postup dá žah?ie pochopi?. A pokiaž niekto chce, mô?e si prida? i roz?írený popis v .txt a vtedy takéto rie?enie splní svoj účel duplovane.

...no myslim si, ze tyzdenna prvidelnost je az moc velka. Ako pises zatial unpackujeme len packery, takze si myslim, ze to je az moc dlha doba. Aj ked v dnesnej dobe uz ani unpack asprotect a armadillo(alebo ine tazke ochrany) nie je extremne zlozity(no urcite aspom to armadillo by nemal byt problem).
...no a co sa tyka to BB FlashBack, tak ten urcite nebudem pouzivat. Ako som uz pisal neni nad INSTANT DEMO(aj ked ziadne ine okrem tychto dvoch som neskusal)
Aký je rozdiel medzi mladým a starým chlapom?
Mladému behá piča po rozume, starému po byte...

Kto robí je robot, kto koktá je.. koktavý!

Master

  • [t4C]newbie child
  • VIP
  • *****
  • Posts: 615
Re: [t4C]-nfo + .....
« Reply #29 on: May 07, 2007, 08:30:37 PM »
Tak jestli to ma export do swf,tak pro cne.Proste to musi byt flash format.Nebo mi pak posli odkaz na icq a ja se podivam,co to je.
Jinak,doba je zatim v poradku.Kazdy nema tolik casu,aby to udelal hned.Nekomu to muze trvat dele.Navic,dalsi packer trval dlouho,protoze sme se nemohli s lamem potkat,aby mi poslal packery.Nakonec to packnul a nahodil za me,za co? mu dekuju.