Author Topic: "?tandardné" správanie XP  (Read 537 times)

joe

  • Newbie
  • *
  • Posts: 46
"?tandardné" správanie XP
« on: September 11, 2008, 02:35:03 PM »
Nedávno som in?taloval Windows XP na 1 PC lebo zlyhal disk a tváril sa ?e C neexistuje. Podarilo sa mi zachrániř takmer v?etky dáta.
No problém sa objavil pri novej in?talácii, re?tartoval hneď ako zisřoval nové zariadenia. Súviselo to s integrovanou zvukovou kartou.
Zaujímavé je ?e u? som to PC raz in?aloval a problém nijaký nebol.
Musel som v BIOSe zakázař integrovanú zvukovú kartu a a? potom sa mi podarilo systém nain?alovať.
Samozrejme, ?e po povolení karty znovu pri?li problémy s re?tarom.
Nakoniec som to vyrie?il úplne ?ialene...zazálohoval som z registrov polo?ky kde bolo sysaudio.sys a vymazal ich. Potom som nain?taloval ovládače na zvukovku. Potom systém nemal nijaké zariadenie na zvuk, tak som tie zezálohované registre znovu impoprtoval a je to u? OK.
Neviem to celkom dobre pochopiť prečo to bolo také popletené. Jediné zmeny boli len v novom disku a pomotaných záznamoch v BIOS-e (ten mal úplne zbabrané nastavenia'.
Tak?e na záver...v čom mohol byť problém? Mohlo ísť o konflikt v preru?eniach (nastavenie BIOS-u)?
EDIT: Dopĺňam ?e i?lo o Windows XP SP2, základnú doskú MS-7027 so zvukovkou CMI9761.

Master

  • [t4C]newbie child
  • VIP
  • *****
  • Posts: 615
Re: "?tandardné" správanie XP
« Reply #1 on: September 12, 2008, 08:06:04 AM »
Heh,tak to je dobra kravina.Proste nekdy to blbne,ja sem se kdysi setkal s necim podobnym a taky kvuli zvukovky,ale ja to vyresil tak,ze sem ji vypl a dal sem klasickou kartu.

DARKER

  • [SCF]
  • Administrator
  • Senior Member
  • *****
  • Posts: 336
Re: "?tandardné" správanie XP
« Reply #2 on: September 12, 2008, 08:13:08 AM »
hmm mozno poradie v ktorom boli ovladace nahravane mohlo sposobit BSOD (ked vravis ze to raz islo a raz neslo)
moznu mu chybali dake dependencies ktore uz pri neskorsom loadovani mal natiahnute v pamati ... boh vie, pri win je vsetko mozne :-)