Author Topic: Návrh na PE tut...  (Read 3595 times)

Master

  • [t4C]newbie child
  • VIP
  • *****
  • Posts: 615
Návrh na PE tut...
« on: June 14, 2006, 07:36:37 PM »
Zdarec.Tak mě napadlo.CO kdybychom přelo?ili celej PE tutorial od ARTeamu??
Myslím,?e by to mohlo pomoct v?em ostatním.Přeci jen někdy je to práce to přelo?it.Sám by to byla makačka,ale kdyby se to rozdělilo a pomalu to začlo překládat,tak by to mohlo vyjít.

Tak co vy na to?

NeptuN

  • I'd be forever young
  • Junior Member
  • ***
  • Posts: 158
Re: Návrh na PE tut...
« Reply #1 on: June 14, 2006, 09:22:46 PM »
Já jsem pro, klidne bych neco prelozil. Prave louskam veci o pe (potrebuju je pro programek) z anglictiny. Jde to pomalu, ale kdyby to bylo v cestine? Byl bych vysmatej :)
Knowledges are powerful weapon

Conflict

  • g0d i5 just a stat1st1c
  • Senior Member
  • ****
  • Posts: 475
zbytecny
« Reply #2 on: June 14, 2006, 09:32:59 PM »
Podle me je to zbytecny, stejne by byla pulka textu anglicky, protoze se to jinak prelozit neda. A navic na netu se daj najit tutory o PE EXE v cestine.

Master

  • [t4C]newbie child
  • VIP
  • *****
  • Posts: 615
Re: Návrh na PE tut...
« Reply #3 on: June 15, 2006, 07:50:00 AM »
To sice dají,ale nejsou tak kvalitní,to sam musí? uznat.Od ARTeamu je to neco jako bible,a přelo?it jí myslím stojí za to.

Iron Screw

  • [TiME4CRiME]
  • Administrator
  • Senior Member
  • *****
  • Posts: 260
    • http://ironscrew.wz.cz
Re: Návrh na PE tut...
« Reply #4 on: June 15, 2006, 08:02:24 AM »
No podle me je rozumejsi se zacit ucit anglicky, stejne se bez ni nehnes ani v normalnim zivote. Takze to usetri prekladani a zdokonalis se v ang. :)
TiME AND LiFE ARE ETERNAL - REVERSE ENGINEERING IS WAY OF LiFE
SO ISN'T CRIME

[TiME4CRiME]

Master

  • [t4C]newbie child
  • VIP
  • *****
  • Posts: 615
Re: Návrh na PE tut...
« Reply #5 on: June 15, 2006, 09:25:33 AM »
To sice jo,ale porad to nebude ono a přeci mít nejaky takoy članek přelo?eny je lep?í,ne? to loskat z ang.

Iron Screw

  • [TiME4CRiME]
  • Administrator
  • Senior Member
  • *****
  • Posts: 260
    • http://ironscrew.wz.cz
Re: Návrh na PE tut...
« Reply #6 on: June 15, 2006, 09:28:27 AM »
No to taky zalezi na tom jak umis anglicky :) ... pokud to ctes jako kdybys to cetl v CZ tak na co prekladat ;)
Ale souhlasim, ze v cz by to bylo dobry, ale kdo to teda prelozi? Ja ne ... ja si to prelouskam se slovnikem v angl, pokud budu potrebovat. Ale kdyz to hodi nekdo do CZ tak klidne :)
TiME AND LiFE ARE ETERNAL - REVERSE ENGINEERING IS WAY OF LiFE
SO ISN'T CRIME

[TiME4CRiME]

llAmElliK

  • [TiME4CRiME]
  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Posts: 960
Re: Návrh na PE tut...
« Reply #7 on: June 15, 2006, 09:20:39 PM »
Moje zkusenost je asi takova - i kdyz pisu CZ tutor vim ze pouziti ang.vyrazu mi usnadni praci a ostatnim pochopeni , CZ tutory maji vyznam pro absolutni newbies bez jakekoliv znalosti aj. , protoze po par letech  zjistis ze ang.vyrazy se opakuji a da se s nimi velmi dobre pracovat a dnes mi nedela problem cist v jakemkoliv materialu pokud znam alespon trochu danou problematiku.
Cili podle mne nema temer smysl prekladat tuto oblast do CZ ,nebot velmi malo newbies to asi uzije(PE)........(tedy ani nedoceni) a stejne to bude CZ/ANG paskvil....
Druha vec - NELZE "tupe"prelozit jakykoliv tutor bez toho aby si veskerou problematiku pochopil - protoze by si nemohl ani trochu "improvizovat"a psat svymi slovy a to nelze....
Veskere tutorialy co jsem napsal jsem psal az po vlastnim zvladnuti dane problematiky (alespon tag abych vedel jak to funguje v danem pripade) - no a pak kdyz to zvladnes sam uz nemusis nic prekladat ,ale napsat tutor svuj - ocenuji snahu a docela bych se na nejakem tematu domluvil (zadny honeni jen v klidu).posledni tutor od CZpCZ byl dobrym pocinem........
A kdyz uz jsme  u toho - posledni dobou dost casto premyslim o jakemsi "danem"vzhledu a formatu tutorialu , prozatim jak vite je to .html - na tom mi vadi ze vzhled je dany prohlizecem,cili nikdy ne 100 procentne stejny.
Obdivuju tutory od ARTeam ,ktere se at uz "zpracovanim temat"tak i vzhledem rovnaji profesionalnimu RE.
Cili - bud pouzit take PDF (ptom bych rad aby mi nikdo doporucil nastroj) a nebo je tvorit v .chm - tam se da take prednastavit spousty veci a dokaze to udelat "pekny" a prehledny navod.......
No - nazory?
TiME AND CRiME ARE ETERNAL-REVERSE ENGINEERiNG iS MODERN PHiLOSOPHY AND iSN'T CRiME
[TiME4CRiME]

Master

  • [t4C]newbie child
  • VIP
  • *****
  • Posts: 615
Re: Návrh na PE tut...
« Reply #8 on: June 16, 2006, 08:23:39 AM »
No podobný reakce sem tak nejak cekal.A jak rikas,byl by to CZ/ENG paskvil,ale pořád by to bylo lep?í,ne? nad něčím dumat v anglictine,jak to asi je...U? sem to probíral i CZpCZ.
To má? tak samo jako kniha jakuba zemnanka(Cracking bez tajemství),nebo tutory od Iczeliona(nebo jakekoliv jine vetsi o ASM).Taky by si je clovek mohl louskat v anglictine,ale je přece lep?í,kdy? to je prostě v mateřském jazyku.Cloveku to pak jde rychleji a pochopí to lépe.

A ted druhe téma:
Kazdopádně bych hned vyloučil chm formát.Podle mě je na tutory uplně nevhodný.
S tim html,kde říkas,ze to má jiné formátování,i to se dá opravit podle php,kde to bude pokazde stejný.
PDF je hodně dobrá mo?nost.Vypadá to pěkně a má to hodně vychytávek.Kdy? se ptá? na tvorbu.Bud pou?ije? nejaky wysivyg(ci jak se to kurva pí?e :D ) nebo textovou formu pomocí sázecího programu Tex(LaTex).Je to podbný,jako by si psal html kod.Mas tam hodně mo?ností atd.Mám s ním dobré zku?enosti.

Iron Screw

  • [TiME4CRiME]
  • Administrator
  • Senior Member
  • *****
  • Posts: 260
    • http://ironscrew.wz.cz
Re: Návrh na PE tut...
« Reply #9 on: June 16, 2006, 09:35:41 AM »
Quote from: Master
"S tim html,kde říkas,ze to má jiné formátování,i to se dá opravit podle php,kde to bude pokazde stejný."


K tomu .php: Todle je spatna volba, pokud to nechces mit vystaveny nekde onlline. Pochybuji, ze ma kazdej na PC nainstalovanej server, aby si mohl prohlizet .php soubory.

Jinak muj nazor je to .pdf Je to dobry, prohlizec freeware a k sehnani bezproblemu. Akorat sehnat dobrej editor, ale chtelo by to spis freeware nez "legane zakoupenej" ;)
TiME AND LiFE ARE ETERNAL - REVERSE ENGINEERING IS WAY OF LiFE
SO ISN'T CRIME

[TiME4CRiME]

Conflict

  • g0d i5 just a stat1st1c
  • Senior Member
  • ****
  • Posts: 475
Re: Návrh na PE tut...
« Reply #10 on: June 16, 2006, 01:41:16 PM »
Tohle tema je uplne zbytecny, protoze prekladat se nebude. Vetsina lidi uz stejne nevidi rozdil mezi Anglictinou a Cestinou. Radsi se naucte Anglicky a mate podobny problemy z krku.

A kdyz nahodou(coz pochybuju) na ten preklad dojde, tak sem vyrazne pro .CHM. Mam ten tutor od ARTu v .pdf i .chm a .CHM je daleko lepsi. Je prehlednejsi, prohlizeni je rychlejsi a ma daleko ostrejsi pismo. Nebojte mam Acrobata dobre nastavenyho.

Master

  • [t4C]newbie child
  • VIP
  • *****
  • Posts: 615
Re: Návrh na PE tut...
« Reply #11 on: June 16, 2006, 01:47:43 PM »
LaTex je free.

CZerezpiCZkin

  • Junior Member
  • ***
  • Posts: 181
Re: Návrh na PE tut...
« Reply #12 on: June 16, 2006, 04:08:41 PM »
Co sa tyka "unifikovaneho" formatu pre tutorialy, som za to. Ja osobne preferujem .PDF format, nakolko aj tlac z neho je ovela lepsia. Je sice pravda, ze vo formate .CHM je jednoduchsie vyhladavanie, ale v .PDF sa to zasa da dobehnut cez zalozky s odkazmi na jednotlive nadpisy (takze ak to je rozumne navrhnute, aj hladanie v texte je potom jednoduche...). S free (pripadne shareware) editormi pre .PDF si necham poradit - nemam s nimi skusenosti.

K tomu prekladu len tolko, ze podobny nazor ako ma llAmElliK zdielam aj ja. Ale ak by prislo k tomu prekladu v skutocnosti, treba si uvedomit aj tie problemy, ktore obnasa:
 - budu sa ANG nazvy prekladat? (resp. ktore ano a ktore nie) tiez treba pri prekladani zvolit spolocne nazvy, aby sa kapitoly medzi sebou v pomenovaniach "nebili"
 - niektori z nas pisu v SK ini v CZ, to budu kapitoly kazda v inom jazyku? (nie, ze by to bolo nezrozumitelne, ale povedzme smiesne a neprofesionalne)
 - nemal by to byt iba doslovny preklad, takze kazdy zainteresovany v preklade musi tu kapitolu, co preklada dokonale ovladat, aby aj na preklade bolo jasne, ze vie "wo co gou"...
CZpCZ

Z!L0G80

  • -=[t4C]=-
  • Senior Member
  • ****
  • Posts: 280
Re: Návrh na PE tut...
« Reply #13 on: June 16, 2006, 04:54:45 PM »
Quote from: Conflict
Tohle tema je uplne zbytecny, protoze prekladat se nebude. Vetsina lidi uz stejne nevidi rozdil mezi Anglictinou a Cestinou. Radsi se naucte Anglicky a mate podobny problemy z krku.

A kdyz nahodou(coz pochybuju) na ten preklad dojde, tak sem vyrazne pro .CHM. Mam ten tutor od ARTu v .pdf i .chm a .CHM je daleko lepsi. Je prehlednejsi, prohlizeni je rychlejsi a ma daleko ostrejsi pismo. Nebojte mam Acrobata dobre nastavenyho.

som proti .chm je to proprietarny format akejsi cudzie firmy(M$) .pdf je lepsie a naviac ide pod mojim oblubenym linuxom ... jinak prekladat to je zbytecnst ...
-= SmrT SiGNaTuRaM !!! =-

llAmElliK

  • [TiME4CRiME]
  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Posts: 960
Re: Návrh na PE tut...
« Reply #14 on: June 16, 2006, 07:34:09 PM »
OK - pokud tedy pmineme to ze preklad nebude - (opravdu je nutne problematiku zvladnout abys mohl psat) tag jen pro otazku budoucnosti - PDF nebo CHM??A kdo pomuze s nejakym preddefinovanym vzhledem?(nehlaste se hned vsichni - nfo sem taky nakonec spleskal pouze ja s IS:p)
2 Z80 - tenhle nazor na CHM jsem trochu ocekaval - ne zrocna konkretne od tebe ale v hlave sem to mel taky....no nic apon mi pomozte tedy eliminovat format - diky.
TiME AND CRiME ARE ETERNAL-REVERSE ENGINEERiNG iS MODERN PHiLOSOPHY AND iSN'T CRiME
[TiME4CRiME]