Author Topic: SCF CrackMe 7 - Time for Analyze  (Read 3358 times)

DARKER

  • [SCF]
  • Administrator
  • Senior Member
  • *****
  • Posts: 336
Re: SCF CrackMe 7 - Time for Analyze
« Reply #15 on: November 30, 2007, 10:36:23 AM »
Preto nazov: "Time for Analyze", niekedy nie je vsetko o debugovani :-)

ale verim ze vysledkom bude ze sa nieco nove naucite :-)))

Zodiac

  • Trial Member
  • **
  • Posts: 80
Re: SCF CrackMe 7 - Time for Analyze
« Reply #16 on: November 30, 2007, 10:40:45 AM »
Quote from: CZerezpiCZkin
To ani nebolo nutne, staci sa lepsie divat na mechanizmus dekryptovania.
Uz to tu bolo naznacene, takze neprezradim asi nic tajne, ak to vyzvonim priamo tu vo fore. Znaky hesla stale rotuje dookola po celej dlzke suboru, takze vysledne operacie pri zadanom 4 znakovom hesle budu nasledovne:
   1. znak suboru  XOR  1. znak hesla  => 1.znak dekryptovanej hlasky
   2. znak suboru  XOR  2. znak hesla  => 2.znak dekryptovanej hlasky   3. znak suboru  XOR  3. znak hesla  => 3.znak dekryptovanej hlasky
   4. znak suboru  XOR  4. znak hesla  => 4.znak dekryptovanej hlasky
   5. znak suboru  XOR  1. znak hesla  => 5.znak dekryptovanej hlasky
   6. znak suboru  XOR  2. znak hesla  => 6.znak dekryptovanej hlasky
      ...
Presne tak to funguje aj s dlhsimi heslami. Lenze stale som este nenasiel nejaky zachytny bod, od ktoreho si budem moct odvodit tvar hesla a pocet jeho znakov. Pri mojich terajsich informaciach to je neriesitelne, pretoze mam nejaky subor a heslo u ktoreho netusim ani jeho dlzku.
Ale nevzdavam to a uvidim, co dalej...  :)


ved prave, tu som skoncil aj ja , s tymito informaciami co zatial mame sa to neda, musi tam byt este nieco niekde, podla toho hintu ma napada najst nejaky vztah medzi tymi bytami v subore ale.....

pr0p4g4nd4

  • [SCF]
  • Senior Member
  • ****
  • Posts: 429
Re: SCF CrackMe 7 - Time for Analyze
« Reply #17 on: December 03, 2007, 10:46:29 AM »
Quote from: aeon
ako si prisiel na to ze dlzka hesla ma byt prave 4?

To bol omyl, ked som to pisal tak som mal tu decrypt rutinu preskumanu len tak povrchne.. Cize ten pocet urcite nie je spravny(urcite ich bude viac ;) )

Quote from: aeon
naco chces kontrolovat validitu? Ak to pojde normalne precitat tak to je to heslo spravne

Heh mas pravdu.. Ibaze rozsah kt sa mozu tie byty XORovat je od 00hex po 0FFhex(teda aspom dufam ze sa nemylim).. A navyse to heslo moze mat napr. aj 10 znakov(alebo aj viac).. Cize, moznych kombinacii bude asi velmi vela(aj ked toto co pisem nemusi byt pravda lebo ja tymto crypto veciam moc nerozumiem) - cize by bolo asi narocne "rucne" kontrolovat ci je odcryptovany text citatelny :)

Quote from: CZerezpiCZkin
... to sa teda mylis (co sa tyka poctu znakov a opakovania prvych styroch) - pokial si dobre pamatam.

Ja viem.. Ako som uz pisal aj AEONovi tak ten post som pisal este vtedy ked som mal tu decrypt rutinu uplne prejdenu..

Quote from: aeon
ved prave, tu som skoncil aj ja , s tymito informaciami co zatial mame sa to neda, musi tam byt este nieco niekde, podla toho hintu ma napada najst nejaky vztah medzi tymi bytami v subore ale.....

Maly hint odomna: Skuste si nieco pozriet o XOR DERIVACII(resp. si pozrite nejaky program kt. vie derivovat a analyzovat xor)  ;)
« Last Edit: December 03, 2007, 11:14:05 AM by pr0p4g4nd4 »
Aký je rozdiel medzi mladým a starým chlapom?
Mladému behá piča po rozume, starému po byte...

Kto robí je robot, kto koktá je.. koktavý!

DARKER

  • [SCF]
  • Administrator
  • Senior Member
  • *****
  • Posts: 336
Re: SCF CrackMe 7 - Time for Analyze
« Reply #18 on: December 03, 2007, 11:09:13 AM »
Sucasny zoznam riesitelov:

1) pr0p4g4nd4 - (vsetky 3 hesla)

CZerezpiCZkin

  • Junior Member
  • ***
  • Posts: 181
Re: SCF CrackMe 7 - Time for Analyze
« Reply #19 on: December 03, 2007, 05:01:26 PM »
Quote from: pr0p4g4nd4
Maly hint odomna: Skuste si nieco pozriet o XOR DERIVACII(resp. si pozrite nejaky program kt. vie derivovat a analyzovat xor)  ;)


   Teraz sa mi na tom neda pracovat, takze som stale na tom istom bode. Ale musim priznat, ze o XOR derivaciach pocujem po prvy raz, takze s najvacsou pravdepodobnostou by ma to asi ani nenapadlo...
   Vidim, ze uz si aj uspesnym riesitelom, tak ti gratulujem. Ozaj, skus zbuchat nejaky dobry tut ohladne tej dekrypcie, prip. nejake linky nahodit (ale az neskor, aby si nadejnym riesitelom nepokazil radost), nech sa clovek niecomu aj priuci...  ;)
CZpCZ

pr0p4g4nd4

  • [SCF]
  • Senior Member
  • ****
  • Posts: 429
Re: SCF CrackMe 7 - Time for Analyze
« Reply #20 on: December 05, 2007, 08:52:13 AM »
Quote from: CZerezpiCZkin
Teraz sa mi na tom neda pracovat, takze som stale na tom istom bode. Ale musim priznat, ze o XOR derivaciach pocujem po prvy raz, takze s najvacsou pravdepodobnostou by ma to asi ani nenapadlo...

Ked ti mam pravdu povedat tak aj ja som o tom pocul prvy raz(mam na mysli tie XOR derivacie). Na tu derivaciu ti postaci aj nejaky program, nemusis to robit "rucne"(predpokladam ze robit to rucne by bolo dost narocne na matematicke schopnosti - aj ked mozno ani nie lebo o derivacie som sa nikdy nezaujimal a nemal som ich ani v skole, cize je mozne ze derivacie su jednoducha vec :D). Cize uplne staci ked si najdes ten "spravny" tool, kt to dokaze urobit za teba  ;)


Quote from: CZerezpiCZkin
Vidim, ze uz si aj uspesnym riesitelom, tak ti gratulujem. Ozaj, skus zbuchat nejaky dobry tut ohladne tej dekrypcie, prip. nejake linky nahodit (ale az neskor, aby si nadejnym riesitelom nepokazil radost), nech sa clovek niecomu aj priuci...

Kujeeem.. :)  Jasne na tute uz pracujem(aj ked na to neni teraz moc casu lebo je "cas zapoctov"). Aj ked nebude to tut kde budem opisovat priamo decryptaciu(lebo na decryptaciu som vyuzil jeden tool) - opisem tam ten decrypt kod z cmecka a opisem tam este ako som pouzil ten XOR derivacny tool - to bude asi tak vsetko  :)
Aký je rozdiel medzi mladým a starým chlapom?
Mladému behá piča po rozume, starému po byte...

Kto robí je robot, kto koktá je.. koktavý!

Zodiac

  • Trial Member
  • **
  • Posts: 80
Re: SCF CrackMe 7 - Time for Analyze
« Reply #21 on: December 05, 2007, 11:01:22 AM »
takze vdaka pr0p4g4ndovi ze mi poskytol nazov toho toolu, sa to podarilo aj mne ,
predpokladam ze to robi nejaku statistiku  znakov a ich opakovanie, ale som prekvapeny ze takto lahko sa da "zautocit" na xorovany
text aj ked clovek nema heslo

vdaka patri aj DARKERovi za napad , je dobre vediet ze v niektorych pripadoch sa da so xorom takto vybabrat

PS: hesla neposielam a ani sa neuchadzam o miesto riesitela , kedze som na to neprisiel sam

pr0p4g4nd4

  • [SCF]
  • Senior Member
  • ****
  • Posts: 429
Re: SCF CrackMe 7 - Time for Analyze
« Reply #22 on: December 05, 2007, 11:39:49 AM »
Quote from: aeon
takze vdaka pr0p4g4ndovi ze mi poskytol nazov toho toolu, sa to podarilo aj mne ,
predpokladam ze to robi nejaku statistiku  znakov a ich opakovanie, ale som prekvapeny ze takto lahko sa da "zautocit" na xorovany
text aj ked clovek nema heslo

vdaka patri aj DARKERovi za napad , je dobre vediet ze v niektorych pripadoch sa da so xorom takto vybabrat

PS: hesla neposielam a ani sa neuchadzam o miesto riesitela , kedze som na to neprisiel sam

Ach jaj, ty si nemusel hned bezat na forum a hned vsetkym vytarat, ze som ti dal nazov toho toolu.. No hruza s tebou..  :D
(PS: Ten tool uz dalej nerozsiruj, nech ostatny pridu sami na to ako to decryptovat :D )
Aký je rozdiel medzi mladým a starým chlapom?
Mladému behá piča po rozume, starému po byte...

Kto robí je robot, kto koktá je.. koktavý!

Zodiac

  • Trial Member
  • **
  • Posts: 80
Re: SCF CrackMe 7 - Time for Analyze
« Reply #23 on: December 05, 2007, 12:05:34 PM »
no a? ok, uz som ticho

pr0p4g4nd4

  • [SCF]
  • Senior Member
  • ****
  • Posts: 429
Re: SCF CrackMe 7 - Time for Analyze
« Reply #24 on: December 05, 2007, 12:15:16 PM »
Quote from: aeon
no a? ok, uz som ticho

Nic, sak v pohode.. Ja len tak zo srandy aby rec nestala..  :D
Aký je rozdiel medzi mladým a starým chlapom?
Mladému behá piča po rozume, starému po byte...

Kto robí je robot, kto koktá je.. koktavý!

DARKER

  • [SCF]
  • Administrator
  • Senior Member
  • *****
  • Posts: 336
Re: SCF CrackMe 7 - Time for Analyze
« Reply #25 on: December 05, 2007, 12:41:25 PM »
takze ty lenivsi: Google
ti co si to xcu prejist sami nex si najskor precitaju toto:

http://cryptology.dod.net/uploads/documents/applied_cryptography/the_index_of_coincidence_and_its_application_in_cryptonalysis.pdf

~5,3 MB, jedna sa o urcitu cast z 'Applied cryptography' by Bruce Schneier, nenajde tam konkretny utok na xor ale teoriu ako na to :-)

DARKER

  • [SCF]
  • Administrator
  • Senior Member
  • *****
  • Posts: 336
Re: SCF CrackMe 7 - Time for Analyze
« Reply #26 on: December 05, 2007, 07:00:40 PM »
Sucasny zoznam riesitelov:

1) pr0p4g4nd4 - (vsetky 3 hesla + Tutorial)
2) CZpCZ - (vsetky 3 hesla)
« Last Edit: December 11, 2007, 08:29:51 AM by DARKER »