Author Topic: slusni crackeri  (Read 1706 times)

Zodiac

  • Trial Member
  • **
  • Posts: 80
slusni crackeri
« on: January 25, 2008, 12:19:24 PM »
toto sa mi fakt paci

Code: [Select]
http://www.pcrevue.sk/buxus_dev/generate_page.php?page_id=49110

NeptuN

  • I'd be forever young
  • Junior Member
  • ***
  • Posts: 158
Re: slusni crackeri
« Reply #1 on: January 25, 2008, 02:10:07 PM »
tak to je celkem zajimave. predevsim ta odpoved/neodpoved od te firmy :D Zinkasovat a pak delat mrtvyho brouka ...
Co se tyce dohody, tak tomu moc neverim, mozna ze nekdo potreboval ten jeho programek, tak ho rozlousknul, a o ostatni jeho programy nema zajem, takze pak chapu ... :D
Jinak, vetsina reversujicich lidicek jsou slusni lide ( reversovani vyzaduje davku inteligence, a ta sebou nese zas davku uvedomeni apodobnejch kecu :D , takze ... )
Knowledges are powerful weapon

Zodiac

  • Trial Member
  • **
  • Posts: 80
Re: slusni crackeri
« Reply #2 on: January 26, 2008, 01:51:32 AM »
mna to osobne velmi zaujalo, ono to poukazuje ze obcas si piratske skupiny vazia software a autorov viac ako velke firmy svojich zakaznikov ktori im navyse aj platia (aj ked samozrejme nepoznam dovod preco neodpovedali)

Master

  • [t4C]newbie child
  • VIP
  • *****
  • Posts: 615
Re: slusni crackeri
« Reply #3 on: January 26, 2008, 01:01:15 PM »
Pekny clanek.Ono se fakticky nekdy staci zeptat.A jak to je napsane v tom clanku,ze se snazi pouze o sireni a ne poskozovani.S tim souhlasim.

MiLA

  • Newbie
  • *
  • Posts: 24
Re: slusni crackeri
« Reply #4 on: January 26, 2008, 01:50:59 PM »
Problem vubec neni v tom, jestli mu ten jeho program cracknuli, ale v tom, ze ho hned oni nebo nekdo jiny vypustil mimo scenu (i kdyz to byla spis nejaka web grupa) a objevil se volne ke stazeni. Kdyby se toto nestavalo a releasy by zustavaly pro uzkou skupinu lidi (jak tomu drive bylo), tak by ani cracknuty program nezpusoboval vyvojarum takove skody. Problem tedy neni v cracknuti samotnem, ale v tom ze dnes je az prilis jednoduche se k podobnym vecem dostat...a to je spatne.

Conflict

  • g0d i5 just a stat1st1c
  • Senior Member
  • ****
  • Posts: 475
Re: slusni crackeri
« Reply #5 on: January 26, 2008, 02:40:25 PM »
co ja vim, tak na programy se vztahuji urcita prava a jejich uprava cizimi neni povolena. takze uz craknuti je spatne a ne jenom jeho nasledna distribuce. doufam, ze sem vam zboural vzdusne zamky.

llAmElliK

  • [TiME4CRiME]
  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Posts: 960
Re: slusni crackeri
« Reply #6 on: January 26, 2008, 02:54:33 PM »
Quote from: Conflict
co ja vim, tak na programy se vztahuji urcita prava a jejich uprava cizimi neni povolena. takze uz craknuti je spatne a ne jenom jeho nasledna distribuce. doufam, ze sem vam zboural vzdusne zamky.

U vetsiny programu je v EULA zakotven zakaz jiz pouheho disassemblingu a debuggingu - u ceskych je to klasicky napsano ze je zakazan jeho zpetny preklad do jakehokoliv kodu...cili "cracknuti" resp. jeho editace je myslena temer automaticky.
Rozsirovat se o "warez zumpe" je snad uplne zbytecny....

Co se tyce "slusnych" at jiz reverseru ci firem - byste se divili kolik "slusnych firem" sezralo vsechnu moudrost a sve aplikace vydavaji jako "neprolomitelne" - nasledne setkani s realitou je pote vrati rychle na zem..a kolotoc se roztaci znovu a znovu....popsano bylo jiz 10000000^x elektronickych i prirodnich stohu papiru...zbytecne.
TiME AND CRiME ARE ETERNAL-REVERSE ENGINEERiNG iS MODERN PHiLOSOPHY AND iSN'T CRiME
[TiME4CRiME]

MiLA

  • Newbie
  • *
  • Posts: 24
Re: slusni crackeri
« Reply #7 on: January 26, 2008, 03:15:32 PM »
Quote from: Conflict
co ja vim, tak na programy se vztahuji urcita prava a jejich uprava cizimi neni povolena. takze uz craknuti je spatne a ne jenom jeho nasledna distribuce. doufam, ze sem vam zboural vzdusne zamky.


Samozrejme, o tom neni pochyb. Ja snad psal, ze zpetny preklad a uprava je legalni ? I kdyz nepausalizujme a cteme licencni smlouvy ;)
Ale ja mluvim o tom, ze kdyby nedochazelo k masovemu sireni releasu, tak by to cr@ckovani zas az tak nikomu nevadilo, protoze ztraty na trzbach by byly minimalni. Ve chvili, kdy po vydani to ma za par hodin "cely svet" , je to uz o necem jinem.
Navic myslis, ze kdyz nekdo cr@ckne software za pul milionu, ze ho nasledne i pouziva a okrada tak autora? Ne. Okradaji ho az ti, co si ho stahnou a pouzivaji... Ten co to cr@cknul, z toho mel akorat dobrej pocit, ze tu ochranu prolomil. A to muzou jednotlive grupy psat do .nfo zadosti, aby release zustal "uvnitr sceny" a nesiril se na p2p site, do nekonecna a stejne to tam vdyzky nejaky pako da...

2llAmElliK: ctes si nekdy PM? Ptal jsem se ohledne tech tutoru. dik za odpoved

Master

  • [t4C]newbie child
  • VIP
  • *****
  • Posts: 615
Re: slusni crackeri
« Reply #8 on: January 26, 2008, 11:29:08 PM »
Quote from: Conflict
co ja vim, tak na programy se vztahuji urcita prava a jejich uprava cizimi neni povolena. takze uz craknuti je spatne a ne jenom jeho nasledna distribuce. doufam, ze sem vam zboural vzdusne zamky.


Vubec nic si nezboural.99% zdejsich uzivatelu si je vedoma vsech okolnosti,takze se nesnaz byt zase prilis prechytracely :)

eraser

  • repe cmpsb
  • Senior Member
  • ****
  • Posts: 268
  • Kill malware!
Re: slusni crackeri
« Reply #9 on: January 27, 2008, 11:44:19 PM »
Quote from: llAmElliK
U vetsiny programu je v EULA zakotven zakaz jiz pouheho disassemblingu a debuggingu
Keď som písal unwrapper, tak som sa nad tou vetou na 5 sekúnd zastavil...  :rolleyes:

Mimochodom, treba obviniť i OS, ak daná aplikácia padne a Windows hodí hlá?ku ohľadne neobslú?enej výnimky s kusom disassemblovaného kódu...  :)
th3 r341 f4!1ur3 !5 wh3n y0u d0n't 134rn 4nyth!n6 fr0m 4ny 6!v3n 5!tu4t!0n
the real failure is when you don't learn anything from any given situation

NeptuN

  • I'd be forever young
  • Junior Member
  • ***
  • Posts: 158
Re: slusni crackeri
« Reply #10 on: January 28, 2008, 12:40:21 PM »
cece - to je dobrej postreh! napis vlastni, a at to pada a vysoudis na Micro$oftu miliony :D, nebudes muset do smrti makat ...

fakt by me zajimalo, jak vlastne vypadaji prava pro normalni cmecka? Nedisassemblovani a nedebuggovani je trestne??? :D :D
Knowledges are powerful weapon

Master

  • [t4C]newbie child
  • VIP
  • *****
  • Posts: 615
Re: slusni crackeri
« Reply #11 on: January 28, 2008, 01:59:59 PM »
Ne,tyto cvicne programy jsou primo pro to stvorena,takze je muzes menit jak chces.

Zodiac

  • Trial Member
  • **
  • Posts: 80
Re: slusni crackeri
« Reply #12 on: January 28, 2008, 04:30:07 PM »
veru, Dr.Watson a co programovacie jazyky co sa sami nukaju ako JIT

Master

  • [t4C]newbie child
  • VIP
  • *****
  • Posts: 615
Re: slusni crackeri
« Reply #13 on: January 28, 2008, 05:58:12 PM »
Trosku nechapu.JIT je styl prekladu(aspon tak to znam ja - Just In Time).Jestli to je jazyk,tak ho neznam.

Zodiac

  • Trial Member
  • **
  • Posts: 80
Re: slusni crackeri
« Reply #14 on: January 28, 2008, 07:58:43 PM »
tym som myslel Just In Time Debugging