Author Topic: O automatické obfuskaci kódu  (Read 2335 times)

Kockatá hlava

  • Junior Member
  • ***
  • Posts: 134
  • n00b
    • x86asm.net
O automatické obfuskaci kódu
« on: June 22, 2010, 02:15:34 PM »
Napsal jsem něco o automatické obfuskaci kódu. Teorii jsem omezil, soustředil jsem se na praktický ukázky.

http://x86asm.net/cs/articles/obfuscation-machine-x86-code/

Článek jsem původně napsal pro prielom:

http://hysteria.sk/prielom/25/

pr0p4g4nd4

  • [SCF]
  • Senior Member
  • ****
  • Posts: 429
Re: O automatické obfuskaci kódu
« Reply #1 on: June 23, 2010, 12:34:49 PM »
akoze, mas u mna pochvalu a velky CMUK - ale pre kristovu nozicku, co je to ten prielom?? zase nejaky hakkeri? :D :D
Aký je rozdiel medzi mladým a starým chlapom?
Mladému behá piča po rozume, starému po byte...

Kto robí je robot, kto koktá je.. koktavý!

Kockatá hlava

  • Junior Member
  • ***
  • Posts: 134
  • n00b
    • x86asm.net
Re: O automatické obfuskaci kódu
« Reply #2 on: June 23, 2010, 12:58:38 PM »
Těším se na komentáře k věci po přečtení článku, ne k prielomu :-\

llAmElliK

  • [TiME4CRiME]
  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Posts: 960
Re: O automatické obfuskaci kódu
« Reply #3 on: June 24, 2010, 10:41:57 AM »
Myslim, ze je to zajimave tema a rozhodne se ti podarilo popsat ho tak, ze i laik, ktery sice nepochopi konkretni postup vi o cem mluvis a k cemu to je dobre.
Jedine co me na tom zarazi (i kdyz to mozna neni podstatne) ze pokud si das praci s vypracovanim tematu po strance technicke a prakticke nedas tomu "kabat" alespon ve forme upravenyho pdf-ka  ;)
Jo a jeste neco, zrovna nedavno jsem procital co vedej na wiki o RE a zrovna tema obfuskace tem neni popsano vubec.
(ne, ze by ta ostatni o RE byla nejak oslniva, ale co naplat)
TiME AND CRiME ARE ETERNAL-REVERSE ENGINEERiNG iS MODERN PHiLOSOPHY AND iSN'T CRiME
[TiME4CRiME]

pr0p4g4nd4

  • [SCF]
  • Senior Member
  • ****
  • Posts: 429
Re: O automatické obfuskaci kódu
« Reply #4 on: June 25, 2010, 10:10:21 AM »
k veci by som sa mohol vyjadrit len vtedy, keby som si to precital, ale bohuzial nemam na to cas - a neviem ci si ho vobec najdem, a to aj napriek tomu ze som ta stale otravoval s tym, ze kedy konecne ten obfus pokec napises(dopises) ;D
Aký je rozdiel medzi mladým a starým chlapom?
Mladému behá piča po rozume, starému po byte...

Kto robí je robot, kto koktá je.. koktavý!

NeptuN

  • I'd be forever young
  • Junior Member
  • ***
  • Posts: 158
Re: O automatické obfuskaci kódu
« Reply #5 on: June 26, 2010, 10:47:58 PM »
Pekny clanek, chvalim :)
Jinak souhlasim s llAmElliKem, zkus to hodit do PDFka ;)
Knowledges are powerful weapon

Kockatá hlava

  • Junior Member
  • ***
  • Posts: 134
  • n00b
    • x86asm.net
Re: O automatické obfuskaci kódu
« Reply #6 on: June 29, 2010, 03:04:37 PM »
Jenom nechvalte a napište, co je nejasný a co bych mohl doplnit :-)

Používám vlastní "redakční systém", články píšu v XMLku a pres XSLT je převádím do HTML. Mohl bych generovat PDF (přes XSL-FO), ale nechce se mi to učit. Jinak to jde uložit jako čistý HTML nebo třeba přes PDFCreator "vytisknout" jako (trochu amatérský) PDF.

« Last Edit: June 30, 2010, 11:16:18 AM by llAmElliK »

NeptuN

  • I'd be forever young
  • Junior Member
  • ***
  • Posts: 158
Re: O automatické obfuskaci kódu
« Reply #7 on: June 29, 2010, 09:26:33 PM »
Hele, ja pouzivam Texmaker (GUI pro latex) a nemuzu ho vynachvalit... je to prenosny, dost i rozsireny (troufam si tvrdit, ze vetsina vedeckych publikaci je psana prave v nem) a jak jsem se mrknul, tak to umi konvertovat i do html...  :) sice nevim s jakou kvalitou apod., ale jelikoz se jedna o open source, muzes si to pri nejhorsim upravit...  ;D navic to existuje jak pro linux a libovolnej os bezici na unixu, tak i pro widle (pod window$ema to tusim bezi na jave a jmenuje se to miktex). A obecne, GUI pro to existuje spousta, staci si vybrat...

Podrobnejsi informace najdes vsude na netu, a co se psani tyce, je to velmi velmi podobne k psani v html, akorat tagy se jmenujou jinak apod, velmi flexibilni nastaveni, a jine vychytavky. Take to zvlada ruzne vystupy (pro kod, ale i matematicke formule a prakticky tam muzes nacpat cokoliv). Jako znam spoustu lidi, co v tom napsalo bakalarku, nebo i knihu, skripta apod. Pro napsani clanku to doporucuji, bude se ti to v budoucnu hodit ;)
Knowledges are powerful weapon

llAmElliK

  • [TiME4CRiME]
  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Posts: 960
Re: O automatické obfuskaci kódu
« Reply #8 on: June 30, 2010, 11:16:43 AM »
Jenom nechvalte a napište, co je nejasný a co bych mohl doplnit :-)

Používám vlastní "redakční systém", články píšu v XMLku a pres XSLT je převádím do HTML. Mohl bych generovat PDF (přes XSL-FO), ale nechce se mi to učit. Jinak to jde uložit jako čistý HTML nebo třeba přes PDFCreator "vytisknout" jako (trochu amatérský) PDF.



To PDFko ti umozni resp. ctenarum snazsi formu "distribuce" - cili mas to klasicky na webu v html ale nechas to tam ke stazeni v pdf a tvuj tutorial se pak siri netem snaze a tvuj vehlas den ode roste a roste..........atd  ;D ;D ;D
TiME AND CRiME ARE ETERNAL-REVERSE ENGINEERiNG iS MODERN PHiLOSOPHY AND iSN'T CRiME
[TiME4CRiME]

Kockatá hlava

  • Junior Member
  • ***
  • Posts: 134
  • n00b
    • x86asm.net
Re: O automatické obfuskaci kódu
« Reply #9 on: July 01, 2010, 02:51:27 PM »
ilm (registrovanej tady) převedl článek do PDF, vypadá výborně:

http://x86asm.net/cs/articles/obfuscation-machine-x86-code/Obfuskace_strojoveho_x86_kodu_by_MazeGen.pdf

Takže doufám můj věhlas konečně poroste :)

NeptunE, díky za rady, kdosi se mi něčím podobným už taky chválil. Moc se mi ale nikam přecházet nechce, mám cosi svojeho, co funguje.

Mohl bych teda uvažovat o převedení mojeho XML na jiný, "standardní" XML, ať už něco jako latex, nebo někdo mi radil třeba docbook.