Author Topic: Napad ohladne tutorialov  (Read 1624 times)

pr0p4g4nd4

  • [SCF]
  • Senior Member
  • ****
  • Posts: 429
Napad ohladne tutorialov
« on: August 24, 2006, 10:33:13 AM »
Hi ALL,

Dostal som taky mensi napad. Co keby sme(ste) vsetky tutorialy ktore budeme(budete) robit, robili vo forme filmtut-ov(napr. nieco ako newbie tuty od holki meno lena151).
Respektive, tuty napr v REverse Newbie Sch001 by autori(ak by sa im chcelo :) )
"prerobili" do filmtut formy.Alebo niekto by proste spravil filmtut na kazde jedno cmecko(alebo na reversing hocijakeho ineho programu)...

Tieto filmtuty by podla mna vyhovovali hlavne novacikom - kedze z vlastnej skusenosti viem ze ked som zacinal(asi okolo roku 2000) na picassovom sajte akurat bezalo recc(neviem uz ktore presne) a tie riesenia(tuty...?) vo forme txt suboru neboli pre novacika extra zrozumitelne...

Ozi, a este jedna pripomienka bolo by dobre keby sa porobili aj nejake UNPACKME-cka a na to nasledne aj nejake filmtuty(napr filmove MUPingy armadillo na hacnho-vej stranke su velmi poucne...)

BTW:tie filmtuty sa daju robit napr na programe INSTANT DEMO (velmi jednoduchy program)

dobre to je asi vsetko co som chcel...(som zvedavy na reakcie)
Aký je rozdiel medzi mladým a starým chlapom?
Mladému behá piča po rozume, starému po byte...

Kto robí je robot, kto koktá je.. koktavý!

Iron Screw

  • [TiME4CRiME]
  • Administrator
  • Senior Member
  • *****
  • Posts: 260
    • http://ironscrew.wz.cz
Re: Napad ohladne tutorialov
« Reply #1 on: August 24, 2006, 12:19:49 PM »
Par dobry tutoru tady mame, vetsinu vypracoval llamellik. Ty by MOZNA mohly byt prepracovany jako filmtut. Ale urcite se s tim nebude ted zabyvat a predelavat to.
Na CME bohate staci par slov v txt souboru. Ale pokud chce nekdo delat video tutory tak at je dela, ja mu v tom nebranim.
Vsichni pokrocili co jsou tady na foru taky zacinali na tutorech v txt podobe a vypracovali se z uplnych novacku az (v nekterych pripadech) na profiky v nasem oboru. A taky jim nikdo nedaval video-tutory. Pokud clovek chce, tak to pochopi i z dobre napsaneho tutoru v jakekoli podobe.
Zase na druhou stranu, asi by odpadla velka cas popisovani postupu :D
TiME AND LiFE ARE ETERNAL - REVERSE ENGINEERING IS WAY OF LiFE
SO ISN'T CRIME

[TiME4CRiME]

Conflict

  • g0d i5 just a stat1st1c
  • Senior Member
  • ****
  • Posts: 475
Re: Napad ohladne tutorialov
« Reply #2 on: August 24, 2006, 12:48:56 PM »
Zase dalsi kravina. FilmTut se hodi pro programy typu Inventor a jemu podobne.
Olly je jak Word. Jednoduchej, vsechno hned pochopis. Novacek by se mel radeji pred otevrenim Ollyho naucit ASM. ASM je zaklad. Bez neho ani ranu. KONEC

2 All: Jen tak mimochodem nejlepsi tutory mam ja. :D

Master

  • [t4C]newbie child
  • VIP
  • *****
  • Posts: 615
Re: Napad ohladne tutorialov
« Reply #3 on: August 24, 2006, 01:53:22 PM »
No ty určitě :) Jinak ja bych to bral.Nejvice se mi zamlouvaj tuty ve stylu flash.

Conflict

  • g0d i5 just a stat1st1c
  • Senior Member
  • ****
  • Posts: 475
konflikt na obzoru
« Reply #4 on: August 24, 2006, 02:26:45 PM »
ja bych toho bral :mad:
to je furt reci, jak byste neco delali. ja bych toho delal :mad:
Aby ste me zas nenapadali, ze vam v necem branim, tak smele do toho.
Jen se do toho pustte hosi, uvidime kolik jich zmaknete.

llAmElliK

  • [TiME4CRiME]
  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Posts: 960
Re: Napad ohladne tutorialov
« Reply #5 on: August 24, 2006, 05:09:40 PM »
Posledni vybornej tutor udelal CZpCZ - na Sentinel - ted se co vim ja snazi dat dohromady kompletni zpracovani O HW-Key problematice - zasilal mi k nahledu svuj postup - koukal jsem na to libilo se mi to ,ale nemam ani cas mu odpovedet:mad: - timto se mu i omlouvam a zaroven davam za pravdu IS ,ze nemam momentalne ani vterinu navic abych se mohl necemu v RE venovat - bohuzel.
Napada uz tady padlo hodne - realizace uz byla horsi , zatim jsme se jeste nedokopali k tomu abychom si sjednotili format a vzhled tutorialu - podle mne video tutorialy jsou dobry k tomu abys "udelal dany target" ovsem tezko tam schovat proc co a jak se dela - proste pochopit napr. MUP i pro dalsi targety ne pro dany konretni.....
Pokud ma nekdo zajem na vyrobe tutorialu a CZpCZ bude ochoten se s nim podelit o sve zkusenosti s HW ochranou klidne se kontaktujte a pomozte si - mela by to byt jak jsem rikal komplexni problematika HW s konkretnimi priklady reseni - cili dost casove narocna vec ,ale ve vysledku urcite hodne prinosna....tedy preju hodne stesti a snad nez to bude hotovy helpnu malinko i ja.....;)
TiME AND CRiME ARE ETERNAL-REVERSE ENGINEERiNG iS MODERN PHiLOSOPHY AND iSN'T CRiME
[TiME4CRiME]

pr0p4g4nd4

  • [SCF]
  • Senior Member
  • ****
  • Posts: 429
Re: Napad ohladne tutorialov
« Reply #6 on: August 25, 2006, 06:28:59 AM »
2Conflict: podla mojho nazoru je to velmi uzitocny napad pre NEWBIES...
BTW:som si stahoval vsetky cmecka z newbie skolky a popri tom som cital aj vsetky posty k topicom, ale ked som cital tie tvoje TAK SOM MAL DOST! Ty pises ako CHRAPUN!!! ale to len tak mimochodom....  :eek:  :mad:
Aký je rozdiel medzi mladým a starým chlapom?
Mladému behá piča po rozume, starému po byte...

Kto robí je robot, kto koktá je.. koktavý!

Iron Screw

  • [TiME4CRiME]
  • Administrator
  • Senior Member
  • *****
  • Posts: 260
    • http://ironscrew.wz.cz
Re: Napad ohladne tutorialov
« Reply #7 on: August 25, 2006, 10:26:02 AM »
No jo .... Conflict je starej chrapun :D at uz je to cokoli  :D  :cool:
TiME AND LiFE ARE ETERNAL - REVERSE ENGINEERING IS WAY OF LiFE
SO ISN'T CRIME

[TiME4CRiME]

Master

  • [t4C]newbie child
  • VIP
  • *****
  • Posts: 615
Re: Napad ohladne tutorialov
« Reply #8 on: August 25, 2006, 02:47:25 PM »
Conflict je conflict,musis ho brat takoveho,jaky je :)

Jinak s těma tutama.Není pravda ?e by to ne?lo udělat komplexněji.Dají se tam přece udelat v pisky do videa a tam to muzes ovladat interaktivně,tak?e by v tom neměl být problém.Poukázal bys na co se nejlépe dívat a zároveň ukázal přímo.

Pokud budu mit cas,tak se pokusím najít vhodné programy a zkusím udělat nějaký ten tut na newbie crackmes.

CZerezpiCZkin

  • Junior Member
  • ***
  • Posts: 181
Re: Napad ohladne tutorialov
« Reply #9 on: August 25, 2006, 03:48:35 PM »
Pokial by som mal vyjadrit svoj nazor na filmtuty, tak sa mi to zda zbytocne. Zakladne ovladanie Ollyho a zakladnych nastrojov by mal zvladat kazdy uz predtym, ako zacne "riadne" reverzovat - je na to dostatok tutorialov (textovych) napr. od Lulu. Je zbytocne podla mna mat newbiemu filmtut, ked nevie CO vobec ma robit, resp. ani netusi PRECO to tak v tom filmtute robia... Osobne davam prednost textovej forme tutorialov a to dokonca s co najmensim poctom grafickych prvkov a "frajeriniek", nakolko je pre mna ovela vyhodnejsie si tento tutorial vytlacit a nasledne za jeho pomoci sa ucit reverznut nejaky problem, nez sa preklikavat milionom okien medzi Ollym, ostatnymi nastrojmi a prehravacom videa. Sice je graficky peknejsie, ked divam na video, ale ani to vobec nezarucuje, ze to pochopim. Este by som v krajnom pripade dokazal suhlasit s jednym filmtutom na kazde NewbieCME z fora (vybralo by sa zpomedzi rieseni to najzrozumitelnejsie), ale nesuhlasim s pouzivanim tohoto formatu tutorialov pre "normalne" tutorialy. Takze ak ma niekto dostatok casu a chuti (a citi sa byt fotogenicky  ;)  )  do toho - vobec mu v tom nebranim...

2 pr0p4g4nd4: Neviem si spomenut, ze by som cital nejaky tvoj tutorial (ak som ho len prehliadol, ospravedlnujem sa), tak sa zbytocne nenavazaj do Conflicta. Ono napisat nieco dostatocne "polopatisticky" je dost problem.   ;)

2 llAmElliK: Nemusis sa ospravedlnovat, casu mame malo asi vsetci.  :( Mimochodom som rad, ze sa ti pozdaval ten moj navrh. Mas dobry napad ohladne spajania sil - tymto sa pripajam k tvojej vyzve a ponukam moznost spoluprace na HW-Key problematike.
CZpCZ

Master

  • [t4C]newbie child
  • VIP
  • *****
  • Posts: 615
Re: Napad ohladne tutorialov
« Reply #10 on: August 25, 2006, 07:58:56 PM »
Dobra,to ty newbie tuty bych to opravdu udělal.
Dále bychom u? asi měli dodělat ten návrh na pdf.

A jak jistě víte,ja sem pro ka?dou ?patnost.Jak dodělam Lady,tak se mů?u pustit do tech HW-keyů a uvidíme.

Conflict

  • g0d i5 just a stat1st1c
  • Senior Member
  • ****
  • Posts: 475
Re: Napad ohladne tutorialov
« Reply #11 on: August 25, 2006, 09:32:08 PM »
HW-key: neni pro CZpCZ lepsi, aby to delal sam? nez by vas zasvetil do problemu, tak bude mit hotovo.
filmtut: kravina

Iron Screw

  • [TiME4CRiME]
  • Administrator
  • Senior Member
  • *****
  • Posts: 260
    • http://ironscrew.wz.cz
Re: Napad ohladne tutorialov
« Reply #12 on: August 26, 2006, 10:55:51 AM »
2 Master: Nez ty dodelas Lady tak uz budeme mit dalsi cme  :cool:  mate se na co tesit...
TiME AND LiFE ARE ETERNAL - REVERSE ENGINEERING IS WAY OF LiFE
SO ISN'T CRIME

[TiME4CRiME]

Conflict

  • g0d i5 just a stat1st1c
  • Senior Member
  • ****
  • Posts: 475
Re: Napad ohladne tutorialov
« Reply #13 on: August 26, 2006, 11:31:21 AM »
to muzu potvrdit, takovy crcME ste jeste nedelali.
abych vas aspon trochu pripravil, tak crcME vyuziva xxxxxxx, yyyyyyy, aaaaa, bbbbbbb, dddddd,eeeee,44444, =asdfiasdf0, -----11----1---1-1-1--asdflj;asldf, asdflakjsdflkasjdf, aasdlfkjs a nakonec jeste AAAA.
proste krutarna prvniho kalibru(se tak rad chvastam)

Iron Screw

  • [TiME4CRiME]
  • Administrator
  • Senior Member
  • *****
  • Posts: 260
    • http://ironscrew.wz.cz
Re: Napad ohladne tutorialov
« Reply #14 on: August 26, 2006, 04:33:25 PM »
No ... abych z toho vylezl, nez to vsecko spatrite a zesilite pohledem na CME tak jsme si s Conflictikem prohodily ulohy, ja delam algo a on ty sracky okolo :) .. hey hou ...
algo mam v hlave, takze za chvilku to bude :) ...
TiME AND LiFE ARE ETERNAL - REVERSE ENGINEERING IS WAY OF LiFE
SO ISN'T CRIME

[TiME4CRiME]