Author Topic: Autorizace registraci!!!  (Read 6357 times)

eraser

  • repe cmpsb
  • Senior Member
  • ****
  • Posts: 268
  • Kill malware!
Re: Autorizace registraci!!!
« Reply #15 on: March 31, 2007, 02:58:13 PM »
No, zdá sa mi, ?e to komplikuje?, preto?e faktom je, ?e ka?dé meno je kon?tantné, tak?e nikto nemô?e zaregistrovať rovnaké meno viackrát. A pokiaľ sa pre toto meno registrácia zru?í, tak sa zaradí do blacklistu.

A prečo to tak celé zamotávať, veď tých spamerov som tu videl za niekoľko tý?dňov asi troch. Viacero je nejakých ?mejďákov, ktorí si vytvoria account a tým to hasne.

llAmElliK: Aká je minimálna a maximálna dĺ?ka pre meno a aké znaky sú povolené? Prípadne aké sú e?te odmedzenia?
th3 r341 f4!1ur3 !5 wh3n y0u d0n't 134rn 4nyth!n6 fr0m 4ny 6!v3n 5!tu4t!0n
the real failure is when you don't learn anything from any given situation

Master

  • [t4C]newbie child
  • VIP
  • *****
  • Posts: 615
Re: Autorizace registraci!!!
« Reply #16 on: March 31, 2007, 05:25:22 PM »
Proc by nemohl byt konstatni link.Uz vidim,jak to ten robot zkouma a nejaky programator,co ho udelal urcite nebude predelavat nejak extra algo jen kvuli nasemu cme.Treba by se tam dogeneroval do linku autorizacni kod,ja nevim.Ale myslim,ze konstantni link by plne postacoval.

Conflict

  • g0d i5 just a stat1st1c
  • Senior Member
  • ****
  • Posts: 475
no toto
« Reply #17 on: March 31, 2007, 05:51:36 PM »
Quote
No, zdá sa mi, ?e to komplikuje?, preto?e faktom je, ?e ka?dé meno je kon?tantné, tak?e nikto nemô?e zaregistrovať rovnaké meno viackrát. A pokiaľ sa pre toto meno registrácia zru?í, tak sa zaradí do blacklistu.

a robot nemuze zaregistrovat 150 000 ruznych jmen? proto mi pripada vhodny vlozit nakou promenou promennou do SN-alga. treba to datum mi pripada vhodny, napr sectes den+mesic+rok a tim cislem XORujes jmeno. kdyz chcete delat vstupni crcME, tak takovy ve kterym se da lehce zistit SN ale bude trosku tezsi udelat KG.

Master

  • [t4C]newbie child
  • VIP
  • *****
  • Posts: 615
Re: Autorizace registraci!!!
« Reply #18 on: March 31, 2007, 07:40:46 PM »
Ale nikdo nebude upravovat robota jen kvuli jednoho fora,na kterem se jako test zavedlo cme nemyslis?Proto to je uplne jedno.Muze to vypadat treba stylem T4C+Jmeno,to muze bejt cely serial.Nebo stacil jen jeden serial.Pouhe porovnani vstupniho a vystupniho retezce.

Iron Screw

  • [TiME4CRiME]
  • Administrator
  • Senior Member
  • *****
  • Posts: 260
    • http://ironscrew.wz.cz
Re: Autorizace registraci!!!
« Reply #19 on: April 01, 2007, 10:07:55 AM »
Kluci mam taky napad ... chce to to slyset? ... podobny, ale vylepseny ;) 8-)
TiME AND LiFE ARE ETERNAL - REVERSE ENGINEERING IS WAY OF LiFE
SO ISN'T CRIME

[TiME4CRiME]

Master

  • [t4C]newbie child
  • VIP
  • *****
  • Posts: 615
Re: Autorizace registraci!!!
« Reply #20 on: April 01, 2007, 10:25:19 AM »
"Vyserte se na to" ne? :D Tak rikaj...

eraser

  • repe cmpsb
  • Senior Member
  • ****
  • Posts: 268
  • Kill malware!
Re: Autorizace registraci!!!
« Reply #21 on: April 01, 2007, 11:19:39 AM »
Čo máte s robotmi, veď registrácia na toto fórum je celkom dobre o?etrená, aby ju musel ručne vykonať u?ívateľ... viď. predchádzajúci príspevok od llAmElliK-a.
th3 r341 f4!1ur3 !5 wh3n y0u d0n't 134rn 4nyth!n6 fr0m 4ny 6!v3n 5!tu4t!0n
the real failure is when you don't learn anything from any given situation

Myllan

  • Newbie
  • *
  • Posts: 25
Re: Autorizace registraci!!!
« Reply #22 on: April 14, 2007, 07:53:07 AM »
Na některých forech se musí i při psaní příspěvku (nejen při registraci) vyplnit nějaký kaptcha kod - naposledy tam bylo nějaké číslo slovem a muselo se to zapsat číslicema. Možná i to trochu ztíží činnost robotů  :)

eraser

  • repe cmpsb
  • Senior Member
  • ****
  • Posts: 268
  • Kill malware!
Re: Autorizace registraci!!!
« Reply #23 on: April 14, 2007, 07:16:55 PM »
No, neviem presne, ako na tom je vbulletin, ale povedal by som, ?e pokiaľ sem chce niekto vlo?iť nejaký spam, tak sa musí ručne zaregistrovať a následne daný príspevok i manuálne odoslať. Tak?e preto sa tu zvrhla debata, ako obmedziť túto ľudskú činnosť. Zjavne v?ak z toho zi?lo...
th3 r341 f4!1ur3 !5 wh3n y0u d0n't 134rn 4nyth!n6 fr0m 4ny 6!v3n 5!tu4t!0n
the real failure is when you don't learn anything from any given situation

NeptuN

  • I'd be forever young
  • Junior Member
  • ***
  • Posts: 158
Re: Autorizace registraci!!!
« Reply #24 on: July 25, 2007, 04:04:33 PM »
Hm... co se tyce, pravda je v tom, ze plno lidi se registruje a pak to hasne. Takove jednoduche ( ale opravdu opravdu jednoduche, typu najdi message box prepis jedno JE na JMP a hotovo ) crackme by urcite prospelo, a mozno i motivovalo :) ( urcite ne nejake crcme ze soucasnych, pres usili nekolika hodin jsem nedal ani jedno :( ). Co se tyce spameru, jak bylo zmineno drive, je to manualne, to je jasne. Myslim, ze lepsi to uz nebude, i kdyz prave crcme by takychto spammeru mohlo odradit - takyto lidi nemaj o re vubec potuchy a vstupni test by snizil pocet spamu. Howgh - domluvil jsem.
Knowledges are powerful weapon

pr0p4g4nd4

  • [SCF]
  • Senior Member
  • ****
  • Posts: 429
Re: Autorizace registraci!!!
« Reply #25 on: July 27, 2007, 12:32:56 PM »
Quote from: NeptuN
Hm... co se tyce, pravda je v tom, ze plno lidi se registruje a pak to hasne.


Asi tak, mas pravdu v tom ze vela registrovanych uzivatelov na tomto fore je tu len tak. V tuto chvilu(ked pisem tento post) je tu 270 registrovanych uzivatelov - ibaze ludia co pisu na forum by sa dali spocitat na prstoch dvoch ruk(plus-minus-autobus  :D ). Cize podla mojho nazoru by sme vsetkych neaktivnych uzivatelov fora mali VYMAZAT!

Quote from: NeptuN
Takove jednoduche ( ale opravdu opravdu jednoduche, typu najdi message box prepis jedno JE na JMP a hotovo ) crackme by urcite prospelo, a mozno i motivovalo :) ( urcite ne nejake crcme ze soucasnych, pres usili nekolika hodin jsem nedal ani jedno :( ).


Hm, take cme by sa na forum kludne mohlo dat. Daj vediet ERASERovi - on nejake to cme vyberie..

Quote from: NeptuN
Co se tyce spameru, jak bylo zmineno drive, je to manualne, to je jasne. Myslim, ze lepsi to uz nebude, i kdyz prave crcme by takychto spammeru mohlo odradit - takyto lidi nemaj o re vubec potuchy a vstupni test by snizil pocet spamu. Howgh - domluvil jsem.


Hehe, fakt dobry napad - len mam strach, ze potom by sa na forum nedostali totalny newbies..  :o
Aký je rozdiel medzi mladým a starým chlapom?
Mladému behá piča po rozume, starému po byte...

Kto robí je robot, kto koktá je.. koktavý!

NeptuN

  • I'd be forever young
  • Junior Member
  • ***
  • Posts: 158
Re: Autorizace registraci!!!
« Reply #26 on: July 29, 2007, 10:19:26 AM »
mas pravdu, ale k tomu crackme by mohl byt napsany, rekneme, neco jako navod. Bylo by to presne udelej to a to, existuje nekolik zpusobu ( treba hledani retezce nebo hledani API, vysvetleni jak to funguje ) - tim by ten textak nabral alespon A4. Nadsenci by to precetli, ostatni, pro nas nezajimavi lide, pri pohledu na A4 textu o reversovani by se na to vykaslali. Jedna se hlavne o to, aby novacci prokazovali vuli se necemu naucit, ze? musi dokazat, ze ma o RE zajem. Pokud nekdo jenom prochazi, tak kdyz uvidi, ze se po nem chce neco stahovat, neco cist a tak, tak se na to vybodne - a to je predsi ucel, ne?. Pokud se nekdo o to opravdu zajima, tech patnact minut si najde, ze? ( aby se nebali, muzeme napsat, ze vyreseni vstupniho ukolu zabere uplnemu novackovi 15-30 minut. )
Knowledges are powerful weapon

Pooky

  • Guest
Re: Autorizace registraci!!!
« Reply #27 on: July 30, 2007, 12:30:43 PM »
Ech omlouvám se ?e se vmně?uju ale já u? mám autorizovanou registraci? Nebo ne?
Já se tu vůbec nevyznám...tak se ptám tady :)

CZerezpiCZkin

  • Junior Member
  • ***
  • Posts: 181
Re: Autorizace registraci!!!
« Reply #28 on: July 30, 2007, 01:23:18 PM »
Quote from: Pooky
Ech omlouvám se ?e se vmně?uju ale já u? mám autorizovanou registraci? Nebo ne?
Já se tu vůbec nevyznám...tak se ptám tady :)


2 Pooky:
Kedze mozes pisat na forum, registrovany si.
Tvoje konto moze byt zrusene az po istej dobe pocas ktorej budes necinny - tzn. ze pocas tej doby sa ani len neprihlasis na forum. Z pamati ti neviem napisat o aky doby sa jedna, ale v pravidlach fora to myslim najdes. Nie je to nijako krkolomne nastavene a pokial sa planujes venovat RE seriozne, tak tuto podmienku splnas bez najmensich problemov.

2 admin:
Kedze moja reakcia na Pookyho a ani jeho post nema s tymto threadom nic spolocne prosim admina o vymazanie tychto nasich prispevkov. (Samozrejme az Pooky potvrdi, ze si to precital...  ;)  Nech to ma vyznam...   Thx.
CZpCZ

pr0p4g4nd4

  • [SCF]
  • Senior Member
  • ****
  • Posts: 429
Re: Autorizace registraci!!!
« Reply #29 on: July 31, 2007, 10:00:49 AM »
Quote from: NeptuN
mas pravdu, ale k tomu crackme by mohl byt napsany, rekneme, neco jako navod. Bylo by to presne udelej to a to, existuje nekolik zpusobu ( treba hledani retezce nebo hledani API, vysvetleni jak to funguje ) - tim by ten textak nabral alespon A4. Nadsenci by to precetli, ostatni, pro nas nezajimavi lide, pri pohledu na A4 textu o reversovani by se na to vykaslali. Jedna se hlavne o to, aby novacci prokazovali vuli se necemu naucit, ze? musi dokazat, ze ma o RE zajem. Pokud nekdo jenom prochazi, tak kdyz uvidi, ze se po nem chce neco stahovat, neco cist a tak, tak se na to vybodne - a to je predsi ucel, ne?. Pokud se nekdo o to opravdu zajima, tech patnact minut si najde, ze? ( aby se nebali, muzeme napsat, ze vyreseni vstupniho ukolu zabere uplnemu novackovi 15-30 minut. )

Mam dojem, ze mas pravdu. Tymto sposobom by sa aspom konecne vycistilo forum od tych "272" registrovanych userov fora, ktory tu bohuzial(az na par vynimiek) nic nerobia. Ale je podla mna velmi otazne, ze ci bude admin suhlasit s takoutou formou registracie(ja mam pocit, ze admin sa na to vykasle  :eek: )..
Aký je rozdiel medzi mladým a starým chlapom?
Mladému behá piča po rozume, starému po byte...

Kto robí je robot, kto koktá je.. koktavý!