Author Topic: CZ/SK protektory  (Read 1111 times)

Kockatá hlava

  • Junior Member
  • ***
  • Posts: 134
  • n00b
    • x86asm.net
CZ/SK protektory
« on: April 29, 2016, 04:44:12 PM »
Přemýšlím, kolik u nás vzniklo protektorů. Vím o dvou: EXECryptor od Jakuba Zemánka (asi moc dlouho neexistoval, je o něm zmínka třeba tady) a na Slovensku SVKP (ten existoval o něco dýl).

Víte ještě o nějakých dalších?

llAmElliK

  • [TiME4CRiME]
  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Posts: 960
Re: CZ/SK protektory
« Reply #1 on: April 30, 2016, 01:08:52 AM »
Zapomel si na nas SHADeR :)

Na googlu najdes mozna i nejaky info + mozna nekde funkcni download.

A jak koukam nekde by Darker mohl dohledat i CME timhle crypnuty.

Zkusim pohledat.

Jinak SVKP myslim neskoncil ale Palo to tenkrat prodal - mam takovy pocit. A mimochodem ve sve dobe to byl velmi dobry a tezko prekonatelny protektor.

EDIT:

Tak TADY - zkus ho (moc lidi to nedalo)
« Last Edit: April 30, 2016, 01:41:10 AM by llAmElliK »
TiME AND CRiME ARE ETERNAL-REVERSE ENGINEERiNG iS MODERN PHiLOSOPHY AND iSN'T CRiME
[TiME4CRiME]

pr0p4g4nd4

  • [SCF]
  • Senior Member
  • ****
  • Posts: 429
Re: CZ/SK protektory
« Reply #2 on: April 30, 2016, 09:11:53 AM »
Tak TADY - zkus ho (moc lidi to nedalo)
pokial viem, tak na fore sa ziadny uspesny riesitel na toto cme nenasiel. cize, niekto to vyriesil??? ak ma pamat neklame, sluboval si aj nejaky darcek za vyriesenie.. odovzdal si niekomu ten darcek?
« Last Edit: April 30, 2016, 09:13:30 AM by pr0p4g4nd4 »
Aký je rozdiel medzi mladým a starým chlapom?
Mladému behá piča po rozume, starému po byte...

Kto robí je robot, kto koktá je.. koktavý!

llAmElliK

  • [TiME4CRiME]
  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Posts: 960
Re: CZ/SK protektory
« Reply #3 on: April 30, 2016, 11:14:05 AM »
Cau,

nebyl si tenkrat nejbliz? Ne - zadny darcek jsem nedal :)

Co vim tak ta "holka" nebo co to tenkrat bylo to pomoci BF louskla - nasadila na to asi NSA pocitace ci co, jinak to neni mozny.
Nikde se najde i ten jeji popis jak to udelala - ovsem sama uznala, ze to bylo HW dost narocny. Nicmene tohle CME nebylo cryptovany posledni full verzi SHADeRu cili slabsi sifrovani. Pri pouziti full verze kde bylo myslim nejakych 2047 bit KEY je asi prakticky nemozny tuto metodu pouzit.
Udelali jsem to pomoci DEMO knihovny, proto, aby se dala usedefend.dll z DEMA pouzit.
Pri absenci full knihovny nevim jak by to slo obejit.
« Last Edit: April 30, 2016, 11:22:03 AM by llAmElliK »
TiME AND CRiME ARE ETERNAL-REVERSE ENGINEERiNG iS MODERN PHiLOSOPHY AND iSN'T CRiME
[TiME4CRiME]

pr0p4g4nd4

  • [SCF]
  • Senior Member
  • ****
  • Posts: 429
Re: CZ/SK protektory
« Reply #4 on: April 30, 2016, 11:51:39 AM »
ved toto, ja som to riesil - vlastne to riesim dodnes. jedna z mala veci co mi zostala v TODO liste mojom internom, ze to musim dat. vzdy sa snazim pocas roka najst si cas na to, co mi nie teda vzdy vychadza - cize, bohuzial sa stava, ze si na to nachadzam cas tak raz za dajme tomu 2 dva roky (alebo aj viac). ;D vdaka tomu, ze vzdy sa k tomu dostavam po tak dlhom case, tak akoby vzdy som to musel riesit odznova - preto som sa rozhodol si napisat fakt podrobny popis, aby som to mal pekne zanalyzovane (teraz mi napada, ze tam je aj nejaky skryty button ci co, ci?). ak ma pamat neklame, tak ked som to riesil naposledy, tak som to mal fakt pekne zanalyzovane, vsetko som vedel co a ako. uz som siel kodit bruteforcer, ale nedostal som sa k tomu. ale podla toho co pises, tak brutovat to doma asi nebude mat velky zmysel. >:( no nic, ale nejde o to, ja to nejako dam, v najhorsom pripade aj bez brutovania.. este neviem ako, ale dam to! 8)

hmm, ah ano, nejaka holka, teraz si tusim spominam (huh???), ze nejaka sa tam vyskytla. ale neviem o nijakom popise od nej. dufam, ze spravne riesenie (heslo) nebolo uverejnene.. ci?

ps: a ten darcek si setri, sice neviem co to malo byt, ale setri si ho. BUDE BOHAJEHO MOJ!! ;D
Aký je rozdiel medzi mladým a starým chlapom?
Mladému behá piča po rozume, starému po byte...

Kto robí je robot, kto koktá je.. koktavý!

Kockatá hlava

  • Junior Member
  • ***
  • Posts: 134
  • n00b
    • x86asm.net
Re: CZ/SK protektory
« Reply #5 on: May 02, 2016, 02:02:47 PM »
Zapomel si na nas SHADeR :)

Na googlu najdes mozna i nejaky info + mozna nekde funkcni download.

A jak koukam nekde by Darker mohl dohledat i CME timhle crypnuty.

Zkusim pohledat.

Jinak SVKP myslim neskoncil ale Palo to tenkrat prodal - mam takovy pocit. A mimochodem ve sve dobe to byl velmi dobry a tezko prekonatelny protektor.

EDIT:

Tak TADY - zkus ho (moc lidi to nedalo)

Zajímavý, to šlo mimo mě. Dostal se SHADeR někdy do fáze komerčního protektoru? Byli nějací zákazníci? Kdo na tom dělal? Je někde víc info? :)

Proč se ptám - rád bych o CZ/SK protektorech někdy někam napsal, ale nic neslibuju, zaleží, jestli bude čas.

Kockatá hlava

  • Junior Member
  • ***
  • Posts: 134
  • n00b
    • x86asm.net
Re: CZ/SK protektory
« Reply #6 on: May 02, 2016, 02:05:58 PM »
Jinak SVKP myslim neskoncil ale Palo to tenkrat prodal - mam takovy pocit. A mimochodem ve sve dobe to byl velmi dobry a tezko prekonatelny protektor.

S SVKP to bylo složitější, ale veřejně se o tom nechci psát. Zjednodušeně se dá říct, že jo, že ho Palo prodal.

DARKER

  • [SCF]
  • Administrator
  • Senior Member
  • *****
  • Posts: 336
Shader
« Reply #7 on: May 02, 2016, 02:28:39 PM »
K tomu SHADeR-u:
tu je stranka, popis + demo co bolo ako posledne zverejnene na webe: http://uloz.to/xZzgUgoy/shader-demo-zip
Ten darcek mali byt tusim zdrojaky k tomu ....

llAmElliK

  • [TiME4CRiME]
  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Posts: 960
Re: Shader
« Reply #8 on: May 02, 2016, 02:40:35 PM »
K tomu SHADeR-u:
tu je stranka, popis + demo co bolo ako posledne zverejnene na webe: http://uloz.to/xZzgUgoy/shader-demo-zip
Ten darcek mali byt tusim zdrojaky k tomu ....

Super dikes :)

Jeste dodam - mel stat cca kolem 40 USD - neprodal se zadny. Psalo mi asi 5 lidi - odkazal jsem je na DEMO a s jednim jsem resil nejaky jeho maly soft a cryptnul jsem to a byl spokojen - slo o nejaky maly softik za reklamu na t4c na jeho strankach.
Taky se mi tenkrat ozval tento clovek, se kterym jsem pak konzultoval nejake veci a dobrali jsme se k tomu, ze NENI cesta v praxi jak dekodovat bez znalosti klice cast programu.
Jinak delal jsem to ja a myslim Conflict + Tydit + Iron Screw (zde na foru najdes) - Conflict nakodoval podstatnou cast me myslenky a uvedl v praxi vcetne tvorby nutnych krypto knihoven a Tydit provedl support na C.
« Last Edit: May 02, 2016, 05:53:25 PM by llAmElliK »
TiME AND CRiME ARE ETERNAL-REVERSE ENGINEERiNG iS MODERN PHiLOSOPHY AND iSN'T CRiME
[TiME4CRiME]

Kockatá hlava

  • Junior Member
  • ***
  • Posts: 134
  • n00b
    • x86asm.net
Re: CZ/SK protektory
« Reply #9 on: May 02, 2016, 03:50:17 PM »
Zajimavý, díky za info, úplně jste mě navnadili na to crackme, ale na Win 10 mám asi smůlu, že? Háže mi to 0xC000007B - STATUS_INVALID_IMAGE_FORMAT.

llAmElliK

  • [TiME4CRiME]
  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Posts: 960
Re: CZ/SK protektory
« Reply #10 on: May 02, 2016, 08:24:02 PM »
Dost mozna to tam nepobezi.
Na win7 mi to jede.
TiME AND CRiME ARE ETERNAL-REVERSE ENGINEERiNG iS MODERN PHiLOSOPHY AND iSN'T CRiME
[TiME4CRiME]

pr0p4g4nd4

  • [SCF]
  • Senior Member
  • ****
  • Posts: 429
Re: Shader
« Reply #11 on: May 04, 2016, 01:49:55 PM »
Ten darcek mali byt tusim zdrojaky k tomu ....
darcek k comu?? src shadera? akoze nic proti, ale fakt o nicom darcek. chcem vidiet toho cloveka, ktoreho by zaujimali nejake src napisane v niecom od borlandu (tusim delphi ak si dobre pamatam). osobne skor uprednostnujem darceky, ktore sa daju bud zjest, vypit alebo vyfajcit.
Aký je rozdiel medzi mladým a starým chlapom?
Mladému behá piča po rozume, starému po byte...

Kto robí je robot, kto koktá je.. koktavý!

llAmElliK

  • [TiME4CRiME]
  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Posts: 960
Re: Shader
« Reply #12 on: May 04, 2016, 04:33:18 PM »
Ten darcek mali byt tusim zdrojaky k tomu ....
..uprednostnujem darceky, ktore sa daju bud zjest, vypit alebo vyfajcit.

Uprednostnujes nekoho konkretniho zde z boardu ??  :P
TiME AND CRiME ARE ETERNAL-REVERSE ENGINEERiNG iS MODERN PHiLOSOPHY AND iSN'T CRiME
[TiME4CRiME]

Z!L0G80

  • -=[t4C]=-
  • Senior Member
  • ****
  • Posts: 280
Re: Shader
« Reply #13 on: May 04, 2016, 06:27:33 PM »
Ten darcek mali byt tusim zdrojaky k tomu ....
..uprednostnujem darceky, ktore sa daju bud zjest, vypit alebo vyfajcit.

Uprednostnujes nekoho konkretniho zde z boardu ??  :P
vcera mi o5 po letech vyznaval lasku na icq :D :P
-= SmrT SiGNaTuRaM !!! =-

llAmElliK

  • [TiME4CRiME]
  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Posts: 960
Re: Shader
« Reply #14 on: May 04, 2016, 08:44:17 PM »
Ten darcek mali byt tusim zdrojaky k tomu ....
..uprednostnujem darceky, ktore sa daju bud zjest, vypit alebo vyfajcit.

Uprednostnujes nekoho konkretniho zde z boardu ??  :P
vcera mi o5 po letech vyznaval lasku na icq :D :P

:)))
Takze favorita mame ;D
TiME AND CRiME ARE ETERNAL-REVERSE ENGINEERiNG iS MODERN PHiLOSOPHY AND iSN'T CRiME
[TiME4CRiME]